Praktiski
Rokdarbi

Žurnāla “Praktiskie rokdarbi” autoru augstākais lidojums – Eleganto rokdarbu izstāde Ķekavā0

Foto: Edvīns Kamoliņš

“Praktiskie Rokdarbi” nākošgad svinēs desmit gadu jubileju un ir Latvijā iecienīts žurnāls ar plašu auditoriju. Arī mūsu autoru loks ir tik plašs, ka grūti saskaitāms un apzināms.

Rokdarbu izstāde Ķekavā

Viņu vidū ir tik talantīgi rokdarbnieki, kuru darbus gribas “celt saulītē” pēc iespējas vairāk. Tā radās ideja izveidot žurnāla autoru darbu izstādi vispirms Rojas Jūras zvejniecības muzejā ar nosaukumu “Smalkais stils: mežģīnes un rotas”.

Augstvērtīgs rokdarbu “kokteilis”

Un tagad Ķekavas kultūras namā apskatāma mūsu meistaru Dzintras Ozolas, Inetas Krastiņas, Dagnijas Liepas, Daces Pušmucānes, Ilzes Mailītes un Lolitas Sīmanes darbu izstāde. Rokdarbnieces regulāri publicē savus darbus “Praktiskajos Rokdarbos”, vada meistarklases un piedalās žurnāla tērpu skatēs.

Izstādē eksponēti dažādu rokdarbu tehniku darbi, īsts, bet augstvērtīgs “kokteilis”. Ineta Krastiņa izstādīja adītos tērpus ar jūras motīvu. Ar zili balto, pelēko toņu dzijām kleitās, jakās, kostīmos ir ieadītas viļņu šalkas…

Apbrīnas vērtas ir arī stikla vitrīnās redzamās pērļotās rotas. Tikpat neparasti un novatoriski ir Dzintras Ozolas adījumi, kuros vairākās versijās izšūtas Saules zīmes, kā arī džemperis ar pērlēm rotātu krādziņu.

 

No augstākā kalna ir skaistākais skats

Un protams “boro sasnico” tehnikā šūta un ar Vidusāzijas mežģīnēm rotāta žakete. Neparastas mežģīnes ar swarovski kristāliņiem ir pamatā arī izstādē apskatāmajai rotai. Mežģīņu tēmu turpina arī Dagnija Liepa adītajās “Rudzupuķu” un “Saulrieta” kleitās un “frivolite” mežģīnēs.

Toties Ilze Mailīte izstādē redzamajā galdautā ieaudusi šādas visiem zināmas rindas: “Dod dieviņ kalnā kāpt, ne no kalna lejiņā”. Vaicāta, kāpēc tieši tādas ieaudusi, Ilze atbild: “Daudzas reizes šķiet, ka kalns, kurā jāuzkāpj ir pārāk stāvs un akmeņains. Taču vienmēr no augstākā kalna ir tas skaistākais skats.”

Saistītie raksti

Tikpat neatkārtojams un augstvērtīgs rokdarbs ir Daces Pušmucānes pērļu josta, kuras raksts ņemts no Jelgavas Ģ.Eliasa Vēstures un mākslas muzeja krājumā esošās Franksesavas muižkunga jostas.

Un nobeigumā gribu pievērst uzmanību rotaslietai, ko var iemācīties darināt jebkura sieviete t.i. Lolitas Sīmanes apkaklītes “jo-jo” tehnikā.

Atnāciet un aplūkojiet šos skaistos rokdarbus Ķekavas kultūras namā līdz 28. februārim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Aicina neuzķerties uz elektrības taupīšanas “brīnumierīču” reklāmām
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Kauleņkokiem patīk vējā
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Mutē kūstoši šokolādes kēksiņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 5 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
15 stundas