Praktiski
Mājas

Izdarīs tavā vietā un labāk nekā tu. Augstās tehnoloģijas virtuvē0


Iekārtas tiek risinātas lakoniski, bez rokturiem, pārējo tehniku, aksesuārus un piederumus, maksimāli iebūvējot un paslēpjot skatienam.
Iekārtas tiek risinātas lakoniski, bez rokturiem, pārējo tehniku, aksesuārus un piederumus, maksimāli iebūvējot un paslēpjot skatienam.
Saverio Lombardi Vallauri/EUROCUCINE publicitātes foto

Virtuve no ēst gatavošanas vietas atkal, līdzīgi kā pirms simt gadiem, atgriezusies pie tādas telpas statusa, kurā ģimene ne tikai gatavo un ēd, bet arī kopā pavada laiku, tērzē un atpūšas. Līdz ar to prasības pret šo telpu aizvien pieaug. Par to, kas jauns virtuves dizaina un aprīkojuma tendencēs, ieskatu sniedza gadskārtējā izstāde “Eurocucina 2018” Milānā, bet Latvijā ar šīm atziņām varēja iepazīties virtuves salona “Arens” dizaina pēcpusdienā, turklāt savām acīm arī pārliecināties par aktuālo matēto fasāžu īpašībām un apskatīt dabas iedvesmotus ūdens maisītājus.

Āriņa

Aizvien vairāk mūsdienīgās virtuvju iekārtas tiek risinātas lakoniski, bez rokturiem, ar dažiem gaumīgiem akcentiem – ūdens maisītājiem, nosūcējiem, apgaismojumu, bet pārējo tehniku, aksesuārus un piederumus, maksimāli iebūvējot un paslēpjot skatienam. Tā, lai virtuves kopējā noskaņa veidotos pēc iespējas monolīta. Aktuāla ir iebūvējamā tehnika un vienlaidu skapji.

Tā kā aizvien populārāki kļūst dažādi kulinārijas šovi, meistarklases, kā arī daudzi cilvēki ēst gatavošanu uztver kā hobiju un apmeklē dažādus pavārmākslas kursus, arī mājokļu virtuvēs parādās aizvien vairāk elementu un iekārtu, kas aizgūtas no profesionālajām virtuvēm. Līdz ar to augstās tehnoloģijas arī virtuvē kļūst aizvien pieprasītākas.

Vizuāli spožumu, spīdīgas un glancētas virsmas nomaina matēti, taustei tīkami materiāli, kas viegli kopjami. Jaunums – nano materiāls, kas ir antibakteriāls, izturīgs pret karstumu un aukstumu, atgrūž putekļus un uz kura nepaliek pat pirkstu nospiedumi. Materiālam turklāt piemīt arī pašatjaunošanās īpašība – var nesatraukties par virsmas skrāpējumiem, jo sadzīves priekšmetu atstātās pēdas un švīkas viegli likvidējamas ar mitras salvetes un gludekļa palīdzību.

Virtuves mēbeļu fasāžu klāstā ienāk materiāli, kas atgādina ādu un akmeni. Būtisku lomu šobrīd ieņem kvarcs, kas ir laba alternatīva granītam un citiem dabiskā akmens materiāliem. Krāsu, rakstu un apstrādes veidu daudzveidība ļauj īstenot visdažādākās dizaina ieceres, materiāls noder ne vien virtuves darba virsmām, bet arī grīdām un sienām. Savukārt virtuves salonā “Arens” viens no vadošajiem akmens virsmu ražotājiem “Caesarstone” un virtuves tehnikas zīmols “Gaggenau” iepazīstināja ar jaunumiem virtuves izgatavošanas procesā, akmens virsmu sastāviem, faktūrām un toņiem.

 

Iekšiņa

Populārie virtuves tehnikas zīmoli “Whirlpool”, “Hotpoint”, “KitchenAid”, “Indesit” radījuši dažādus jaunumus, kas aizvien vairāk vērsti uz to, lai patērētājam darbošanos virtuvē atvieglotu un padarītu pēc iespējas ērtu un patīkamu. “KitchenAid” prezentē indukcijas paneļus ar sensoro vadību, cepeškrāsnis ar tvaika apstrādes funkciju, četru līmeņu produktu apstrādi un profesionālajām temperatūras zondēm. Savukārt “Whirlpool” lepojas ar kolekciju, kurā ietilpst kompaktas iebūvējamās cepeškrāsnis, sildvirsmas un paneļi, nosūcēji un mazā virtuves tehnika. “Hotpoint” jaunos virtuves piederumus apvieno “Food Care Culture” filozofija, kas mudina maltītes gatavošanai izmantot pēc iespējas svaigus produktus un saglabājot ievērojami vairāk uzturbagāto vielu (tātad attīsta uzglabāšanas tehnoloģijas), kā arī patērējot pēc iespējas mazāk resursu (ierīces ar dažādām gatavošanas tehnoloģijām, temperatūras režīmiem utt., piemēram, vakuuma lēnvārīšanas tehnika). “Hotpoint” iebūvējamais ledusskapis ir tikai 70 cm plats, bet tā tilpums ir 400 l! Cits modelis – “Active Quattro” – piedāvā uzlabotu tehnoloģiju īpaši ērtai produktu glabāšanai, ilgstoši saglabājot tos svaigus. Īpašs jaunums, kas domāts nelielu virtuvju saimniekiem, ir 45 cm platā jaunā trauku mašīna, kas aprīkota ar tehnoloģiju 3D “ZoneWash”, efektivitātē neatpaliekot no daudz masīvākiem modeļiem.

Arī “Indesit” nu ir pirmā iebūvējamās virtuves tehnikas līnija “Aria”, kurā ietilpst stilīga cepeškrāsns, mikroviļņu krāsns, indukcijas un gāzes paneļi, kā arī eleganti nosūcēji. Kolekcijas nagla – cepeškrāsns ar “Turn&Cook” funkciju, kas ļauj lietotājam izvēlēties vienu no 80 piedāvātajām receptēm un pagatavot ēdienu, nospiežot tikai vienu taustiņu uz ierīces paneļa.

Joprojām aktuālas arī dažādas ierīces, kam pieejams īpašs papildinājums – attālinātā vadība caur planšeti vai viedtālruni, kā arī ierīces ar balss vadību, kas īpaši iepriecinās cilvēkus ar kustību traucējumiem un redzes invaliditāti. Savukārt ekskluzīvajā “Gaggenau” jaunajā dizaina līnijā virtuves moduļi komplektēti, izmantojot plūstošu bezšuvju principu, kas virtuves iekārtai ļauj izskatīties vairs ne tikai kā funkcionālai, bet arī kā dizaina mēbelei, ko lieliski iekļaut atvērtā plānojuma telpā. Zīmols iepazīstina arī ar jauno “Vario 400” līniju, kurā ietilpst pilnībā integrētas iebūvējamas moduļveida saldēšanas un atdzesēšanas sistēmas. Piemēram, interjerā efektīgi izskatās iekārtas, kas aizņem veselu sienu un veido nepārtrauktu mēbeļu fasāžu plakni, ko vizuāli nesadrumstalo rokturi. Tikai vietumis plakni atsvaidzina stikla durtiņas ar LED izgaismojumu. Šāds risinājums nenoliedzami kalpos par stilīgu akcentu mūsdienīgā virtuvē. Jaunā līnija ir aprīkota arī ar automātisku durvju atvēršanos. Speciāls sensors uztver kustību, automātiski ieslēdz gaismu un aktivizē vadības klaviatūru.

“Franke” salona “Arens” dizaina pēcpusdienā iepazīstināja ar jaunākajiem produktiem, piemēram, apmeklētāji varēja aplūkot “KWC” premiumklases izlietni ar “intop” iestrādi virsmā kopā ar dabas iedvesmotu ūdens maisītāju, kas līdzinās gaisīgai strūklakai.

 

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pasta ar spinātiem saldajā krējumā
17 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Robs ģipškartona sienā: Kā uzlikt glītu un nemanāmu ielāpu?
18 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Ko darīt ar pensiju otrā līmeņa uzkrājumu
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
5 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
8 stundas