Praktiski
Svētki

Ventspilī atzīmēs slāvu gadskārtas svētkus Svjatki0

Publicitātes foto

Līdz 18. janvārim ar svētku koncertiem Ventspilī atzīmēs slāvu gadskārtas svētkus “Svjatki”.

 

Apvieno kristīgās un senās slāvu tradīcijas

Svjatku svētki tiek atzīmēti divpadsmit dienas no pareizticīgajiem Ziemassvētkiem, kas ir 7. janvārī līdz 19. janvārim. Šie svētki ietver gan kristīgās, gan arī senās slāvu tradīcijas.

Šogad šo slāvu svētku ietvaros ventspilniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams apmeklēt vairākus muzikālus pasākumus.

Svētku koncerts “Ziemassvētku svētība” notiks 12. janvārī plkst. 15.00 Pārventas bibliotēkā. Programmā – pareizticīgo garīgie dziedājumi no izseniem bizantiešu dziedājumiem līdz krievu komponistu kora šedevriem, Ziemassvētku dzeja, instrumentālie skaņdarbi, tautas dziesmas un riņķa dejas.

Koncertā piedalīsies mākslinieki no Ventspils – Larisa Orlova, Karolīna Ruicene, folkloras kopa “Jurjev Deņ” un Ventspils mūzikas skolas flautu ansamblis, kā arī īpašais viesis no Rīgas – kameransamblis “Campanella”, kas gadu laikā ir guvis profesionāla muzikāla kolektīva reputāciju.

Ansambļa sastāvā ir jauni un daudzsološi mūziķi, kuriem piemīt dažādi akadēmiskās un pareizticīgo baznīcas mūzikas izpildīšanas stili.

 

Eņģeļi priecājas

Slāvu garīgās mūzikas svētki “Ziemassvētku zvani” 17. janvārī plkst. 18.00 Ventspils Kultūras centrā. Šie būs jau 19. slāvu garīgās mūzikas svētki “Ziemassvētku zvani”.

Šogad to tēma ir – eņģeli priecājas. Programmā izskanēs Ziemassvētku garīgās un mūsdienu dziesmas koru “Slavjaņe”, “Kaiva” un “Lība”, kā arī Ventspils 3.vidusskolas bērnu vokālā ansambļa un solistu Gintas Rūses un Vjačeslava Zagoruļko izpildījumā.

Skatītājus priecēs arī horeogrāfiskais ansamblis “Konfetti” un Jeļenas Smirnovas kolektīvs ar Ziemassvētku tēmai veltītām dejām, savukārt, instrumentālas kompozīcijas izpildīs zvanu ansamblis “Saules zvani”.

Tautas Ziemassvētku tradīcijas atspoguļos baltkrievu dziesmu ansamblis “Žuravinka” un folkloras kopa “Zdravica”. Svētku apmeklētajiem būs iespēja apskatīt arī Eņģeļu izstādi, kas veidota no svētku dalībnieku personīgās kolekcijas.

 

Riņķa dejas un rotaļas

Noslēguma koncerts “Svjatočnie večorki” 18. janvārī plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centrā. Noslēguma koncerta programmā iekļautas tautas dziesmas un dejas, riņķa dejas, Svjatku koļadki, rotaļas, kā arī joku ainiņas.

Tajā piedalīsies un skatītājus priecēs folkloras kopa “Zdravica”, baltkrievu dziesmu ansamblis “Žuravinka”, ukraiņu dziesmu ansamblis “Mrija”, folkloras kopa “Jurjev Deņ”, Jeļenas Smirnovas kolektīvs un Tatjana Saksaganska.

Ciemos būs arī viesis no Liepājas – tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” (vadītāja Tatjana Beļikova). Pārtraukumā apmeklētājiem foajē būs iespēja piedalīties Svjatku rotaļās un loterijā, ko tradicionāli vadīs Ventspils Jaunrades nama teātra studija “Mēs”.

Saistītie raksti

Savukārt, Ventspils Kultūras centra Mazajā zālē notiks radošās darbnīcas Ventspils nacionālo kultūru biedrību “Kobzar”, “Spadčina” un Ventspils Krievu biedrības vadībā.

Svētkus organizē – Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija, t.sk. Ventspils Krievu biedrība, baltkrievu biedrība “Spadčina” un ukraiņu biedrība “Kobzar” sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Konsultatīvo padomi mazākumtautību un nepilsoņu jautājumos.

Visos minētajos slāvu gadskārtas svētku “Svjatki” pasākumos ieeja ir bez maksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Aicina neuzķerties uz elektrības taupīšanas “brīnumierīču” reklāmām
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Kauleņkokiem patīk vējā
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Mutē kūstoši šokolādes kēksiņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 5 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
15 stundas