Praktiski
Sadzīve

Velobraucēju sirdsmieram: “acis” ķiveres aizmugurē0

Foto: Pexels

Piedaloties pilsētas satiksmē, būtiska loma ir ērtai un drošai iespējai pārvietoties. Atbalstot veselīgu dzīvesveidu un samazinot apkārtējās vides piesārņojumu, arvien populārāka kļūst pārvietošanās ar velosipēdu.

Taču, lai tā būtu droša gan velosipēda vadītājam, gan pārējiem satiksmes dalībniekiem, tehnoloģiju uzņēmums “Garmin” nācis klajā ar atpakaļskata radaru “Varia RVR315” un “Varia RTL 515”, kas nodrošina atpakaļskata radaru ar iebūvētu aizmugurējo lukturi, brīdinot par citiem transportlīdzekļiem, kas tuvojas.

Kā tas darbojas?

Jaunās ierīces ar atpakaļskata radariem paredzētas, lai uzlabotu velosipēdistu brauciena kvalitāti, piedaloties pilsētas satiksmē. Izmantojot jauno Varia lietotni, riteņbraucējiem kā galveno ekrānu iespējams lietot savu tālruni vai saderīgu “Garmin” ierīci, piemēram, “Edge” velodatoru. Savienojot ierīces, riteņbraucējiem tiek nosūtīti gan vizuāli, gan skaņas brīdinājuma signāli, kas ziņo par transportlīdzekļiem, kuri tuvojas no aizmugures līdz pat 140 metru attālumam. Savukārt, dienas laikā izmantojot “Varia RTL515” aizmugurējo lukturi, autobraucēji spēs ievērot riteņbraucēju jau no 1,6 km attāluma, pirms velosipēda radars uztver automašīnu. Ierīces lukturī iestrādātais pelotona režīms izstaro zemas intensitātes mirgojošu gaismu, kas neapžilbinās citus riteņbraucējus, ja plānojiet pārvietotas grupās.

Drošība pirmajā vietā

“Mūsu iepriekšējās paaudzes atpakaļskata radars ar aizmugurējo lukturi ātri kļuva par pamataprīkojumu, ko izvēlas riteņbraucēji visā pasaulē, gūstot sirdsmieru brauciena laikā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā,” stāsta Dens Bartels, Garmin pasaules tirdzniecības viceprezidents. “Uzlabotās ierīces sniedz iespēju ērti manevrēt esot uz ceļa. Izmantojot šādus 21.gadsimtā pieejamos drošības elementus, palielinās riteņbraucēju drošība, ļaujot fokusēties uz veicamo ceļu un uzstādītajiem mērķiem.”

Saistītie raksti

Varia lietotne brauciena laikā ir kā acis ķiveres aizmugurē, kas brīdina riteņbraucēju par tuvumā esošajiem transportlīdzekļiem. Pārvietojoties ar velo, tā sniedz krāsu brīdinājumus velosipēda vadītājam tālrunī – zaļš signāls nozīmē, ka viss ir kārtībā, dzeltens signāls brīdina par tuvojošos transportlīdzekli, taču saraks liecina, ka auto tuvojas lielā ātrumā. Papildus grafiskajiem signāliem, riteņbraucējus par transportlīdzekļa tuvošanos brīdina skaņas signāls un vibrācija. Minētās funkcijas nodrošina to, ka velobraucējs nepārtraukti būs lietas kursā par to, kas notiek uz ceļa ne tikai viņam priekšā, bet arī aizmugurē.

Izmantojot viedtālruni, ierīces: “Varia RVR315” un “Varia RTL515” iespējams savienot ar populārām lietotnēm, piemēram, Ride with GPS, kas ļauj riteņbraucējiem vienlaikus izmantot gan kartes, gan saņemt atpakaļskata brīdinājumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 47 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
58 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
3 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai 1
1 stunda