Praktiski
Mājas

Izmantojam neplānoti brīvo laiku lietderīgi! Pirms sezonas der uzprišināt vasarnīcu0

Foto: Freepik

Tā kā koronavīruss ieviesis korekcijas ikdienas ritumā un negaidīti izbrīvējis laiku, var to lietderīgi pavadīt, remontējot vasarnīcu.

Karantīna ietekmē arī izstāžu darbību, daudzi Latvijā tapuši būvizstrādājumi Ķīpsalas izstāžu hallē BT1 ir iekonservēti un kopā ar vairāk nekā 400 uzņēmumiem no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Šveices, Čehijas un Lielbritānijas gaida apmeklētājus pēc karantīnas beigām.

Jumts

Vasarnīcas sakārtošana sezonai jāsāk ar jumtu. Daži eksperti uzskata, ka tieši vidēja izmēra ēkām ļoti labi izskatās jumta segums ar paaugstinātu profilu, tāds kā dakstiņi.

Daudzus saimniekus jumta seguma nomaiņa biedē, un tam ir divi iemesli. Daži uzskata, ka tradicionālo jumta segumu, piemēram, dakstiņu, uzklāšanai noteikti nepieciešams noalgot profesionāli. Tas tā īsti nav.

Augšlīgatnes uzņēmums “Dak­stiņu ražotājs” ražo betona dakstiņus dažādās krāsās un formās, kā arī tirgo vācu ražotāja dakstiņus. Firmas eksperti konsultē par dakstiņu jumta seguma atbilstību iecerētajam projektam, to smagumu un jumta kopējām izmaksām.

Firmas darbinieki aizbrauks un nomērīs jumtu, aprēķinās nepieciešamo materiāla daudzumu un konsultēs par ieklāšanu. Kvalitatīvam jumta segumam nepieciešami jumta aksesuāri. Aizsardzību pret nokrišņiem nodrošina kores un skursteņa blīvlentes un citi materiāli.

Būtiski ir drošības elementi, tādi kā sniega barjeras un norobežojumi pret putniem. Labs jumts būs ar kvalitatīvu zemsegumu, kas nodrošinās jumta un telpu pareizu ventilāciju. Māla dakstiņu jumtam prognozētais kalpošanas laiks ir ap 200 gadiem, betona dakstiņiem – ap 70 gadiem, toties tie ir par 30% lētāki.

Augšlīgatnes “Dakstiņu ražotājs” ražo betona dakstiņus dažādās krāsās un formās.
Publicitātes foto

Dakstiņi ir skaisti, praktiski, tos nekustina vējš un atsevišķu dakstiņu var pats viegli nomainīt. “Dakstiņu jumtu segums savā būtībā ir vienkāršs. Tik vienkāršs, ka to ieklāt var arī neprofesionālis, ja vien precīzi seko jumta ieklāšanas instrukcijām.

Bet ne visiem ir laiks nodarboties ar jumta likšanu. Tiem, kas to negrib izdarīt paši, mēs piedāvājam savus sadarbības partnerus – pieredzējušus jumiķus, kas ieklās dakstiņus nevainojami,” piedāvā Janeks Striheklis, firmas tirdzniecības vadītājs.

Siltināšana

Siltināšanai noder “Balticfloc” siltumizolācijas materiāls, ko makulatūras pārstrādes uzņēmums izgatavo no otrreizēji pārstrādātas celulozes šķiedras.
Publicitātes foto

Ziemas ir siltas, vasarnīcas izmantošanas laiks pagarinās, tā tikai jāpiesilda. Vasarnīcas sakārtošanai vislabāk noderēs ilgtspējīgi un ekoloģiski siltināšanas risinājumi. Piemēram, siltināšanai gan no ārpuses, gan no iekšpuses noder Cēsu uzņēmuma “Balticfloc” siltumizolācijas materiāls, ko makulatūras pārstrādes uzņēmums izgatavo no otrreizēji pārstrādātas celulozes šķiedras.

Ekovati var klāt bēniņos, ekoloģiskās siltumizolācijas plāksnes klāt uz virsmām gan iekšpusē, gan ārpusē. Ekovate ir viegla, viegli montējama un nerada pārmērīgu slodzi ēkas konstrukcijām.

Iekštelpu griestu un sienu apdarei noderēs Alūksnes novadā ražotās “CEWOOD” plātnes. Tās ir ne tikai vizuāli pievilcīgas, bet arī veidotas no dabiskām izejvielām – koka ēveļskaidām, ūdens un cementa. Tās ir izmantojamas bez papildu apstrādes un saglabā kokam raksturīgās īpašības – komfortu, skaņas absorbciju un mitruma vienmērību.

Cokols

Lai mājas pamatus nosargātu no nokrišņiem un apaugšanas ar zāli, to pa perimetru var apjozt ar noteci. Pie reizes cokolu var nosiltināt, ja tas nav izdarīts celtniecības laikā. Mūra cokola siltināšanai jāizmanto piemērots materiāls, kaut vai Dobeles “Tenax” ražotās putuplasta plāksnes.

Noteces joslu var dekoratīvi apspēlēt, apberot ar dekoratīvu koka mizas mulču, kuras fragmentiem jābūt pietiekami lieliem, lai turētos pretī vējam. Reizi sezonas laikā mulču var atjaunot.

Sektoru ap māju var izlikt no dekoratīviem akmentiņiem, kurus reizi pa reizei vēlams noskalot no putekļiem.  Platu noteces joslu veidojot, var izmantot bruģa plāksnes, kuru starpas pildītas ar oļiem vai šķembām.

Pa šādu klājumu patīkami staigāt, un arī metru plata josla ap māju izskatīsies iederīgi. Betona bruģa ražotnē “Nordbrik” Bolderājā top gan klasiskie bruģa ķieģeļi, gan īpaši apstrādāts bruģakmens visdažādākajās krāsu gammās un formās, gan arī ceļu un ietvju apmales.

Arvien lielāks pieprasījums ir pēc produktiem ar ne­standarta apstrādi, krāsu vai formu. Šāds bruģis lieliski iederēsies arī vasarnīcā.

Iekštelpas

Virtuves panelis ar latvju spēka zīmēm.
Publicitātes foto

Vasarnīcas iekštelpas parasti veido ekonomiskas, tāpēc vēlams pārmērīgi neiespringt. Var nociklēt un pārkrāsot grīdu, uzlīmēt jaukas tapetes. Arī vecas mēbeļu fasādes var pārkrāsot. Tikai jāizmanto speciālas krāsas, kas dos faktūru un izturību.

Labi noder vecvecās padomju laiku sekcijas, kuras ir funkcionālas un atjaunotas izskatās uz goda. Plakanas mēbeļu vir­smas var labi atjaunot, aplīmējot ar dekoratīvajām pašlīpošajām plēvēm, kuras veikalā ir lielā izvēlē. Mīkstās mēbeles var pārvilkt vai vismaz uztaisīt pārklājus un spilventiņus.

Saistītie raksti

Vasarnīcā var ielikt kārtīgu koka grīdu, pa kuru staigāt basām kājām. Dabisku un ekoloģisku koka grīdu segumu piedāvā “Riga Parket”. Latvijā ražotu ozolkoka dēļu skaitā ir arī īpaši plati grīdas dēļi.

Interjeru atsvaidzinās dažādos interjera dizaina risinājumos – virtuves un sienas paneļos, galdos un sienās akmens faktūrā iedzīvinātas “Baltu spēka zīmes”. Zīmes, kas veidotas kā cilnis, sniedz ne tikai garīgu spēku, bet arī estētisku baudu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
12 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
26 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA
Sports
LOK vēršas Valsts policijā par nesankcionēta tenisa turnīra rīkošanu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas