Praktiski
Sadzīve

Vai viss ir tīrs: 6 sadzīvē sastopamas lietas, ko bieži aizmirstam iztīrīt0

Foto: Shutterstock

Lielā pavasara tīrīšana šopavasar iegūst pavisam citu jēgu. Samsung ir apkopojis sadzīvē bieži sastopamās vietas, kas līdz šim, iespējams, vēl nav iztīrītas, bet par kurām noteikti nevajadzētu aizmirst.

1. Rokturi un gaismas slēdži

Gaismas slēdži un durvju rokturi tiek izmantoti teju katru reizi, izejot vai ieejot telpā. Bet cik bieži tiek tīrīti? Durvis un mēbeļu virsmas mazgā, lai notīrītu redzamos netīrumus, tomēr pašlaik ieteicams ne tikai rūpīgi notīrīt, bet arī dezinficēt rokturus un durvju malas, kam pieskaras visbiežāk. Tas attiecas arī uz virtuves skapīšiem, atvilktnēm, logu rokturiem.

Slēdžu tīrīšanai noderēs vates kociņš, ar ko tikt klāt gropītēm un otrajam plānam.

2. Televizora pults, datora tastatūra un pele

Ar televizora tālvadības pulti tiek pārslēgts kanāls, bet pēc tam paņemta sviestmaize vai cepums un likts mutē? Noteikti ieteicams pievērst uzmanību visām ierīcēm un virsmām, kam ikdienā pieskaramies, pat ja šie pieskārieni ir īsi.

Pirms ierīču – datora, televizora un citu – tīrīšanas ieteicams tās izslēgt vai atvienot no elektriskās strāvas. Visefektīvākais veids, kā likvidēt netīrumus, kas sakrājušies starp tastatūras taustiņiem, ir spēcīga gaisa plūsma un speciālās datoru tīrīšanas salvetes. Klēpjdatoru tīrīšanai nosacījumi neatšķiras, arī tos pirms tīrīšanas jāatceras izslēgt. Nekādā gadījumā tīrīšanai nedrīkst izmantot logu tīrīšanas, dezinfekcijas vai citus sadzīvē izmantojamos tīrīšanas līdzekļus!

3.  Ledusskapis, veļasmašīna, cepeškrāsns un cita sadzīves tehnika

Uzkopjot mājokli, ieteicams pievērsties arī tām ierīcēm, kas palīdz uzturēt tīrību, piemēram, notīrīt veļasmašīnas durvis un malas vai putekļsūcēja rokturi.

Sadzīves tehnikas tīrīšanai var izmantot siltu ūdeni ar tajā izšķīdinātu sodu. Orientējoši maisījuma koncentrācija – 1 litrā ūdens iemaisa 4 ēdamkarotes sodas. Sodu ieteicams izmantot, jo tā ne tikai palīdzēs vieglāk attīrīt virsmu, bet arī uzsūks nepatīkamās smakas, ja tādas būs radušās. Pēc mazgāšanas ieteicams ierīci izslaucīt sausu vai atstāt durvis vaļā un to izvēdināt. Ja sodai pievieno nelielu ūdens daudzumu, no tās sanāk laba tīrīšanas pasta, kas noderēs virsmām.

Veļasmašīnai var izmantot vēl vieglāku tīrīšanas veidu – pulvera nodalījumā atliek iebērt sodu vai citronskābi, uzlikt uz karstu un īsu mazgāšanas ciklu. Pēc tam atliek atvērt durtiņas un ļaut veļasmašīnai izžūt.

4. Piparu un sāls dzirnaviņas

Saistītie raksti

Visus garšvielu traukus ieteicams regulāri iztīrīt, bet tagad pastiprināti pievērst uzmanību tieši tiem garšvielu traukiem, kas tiek izmantoti visbiežāk, piemēram, dzirnaviņām, kas novietotas uz ēdamgalda.

5.Automašīna

Automašīnās noteikti jāpievērš uzmanība vietām, kas tiek aiztiktas katrā braukšanas reizē, piemēram, stūrei, durvju rokturiem, ātrumkārbas svirai un drošības jostai.

6. Viss kabatu saturs

Jānotīra arī atslēgas, naudas maks, bankas kartes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
3 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Sausums posta Latviju. Svētdien izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
8 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kad notiek cīņa par cilvēku prātiem, tāda lieta kā nacionālā identitāte, ir būtiski svarīga. Intervija ar Latvijas Vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti
Intervija 56 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
4 stundas