Praktiski
Mājas mīluļi

Vai ir vērts apdrošināt suni? Skaidrojam, kādos gadījumos tas būtu ieteicams0

Foto-Irina Kozorog/Shutterstock

Nesen uzzināju, ka ir arī mājdzīvnieku apdrošināšana. Vai tad, ja mans suns nodarīs kādu lielāku skādi kaimiņa īpašumam, šāda apdrošināšana segs izdevumus? Vai vispār ir vērts apdrošināt dzīvnieku, ja viņš nav ļoti dārgs šķirnes suns, kurš jāved uz izstādēm vai sacensībām? Ko paredz dzīvnieku apdrošināšana? ZAIGA SMILTENĒ

Mājdzīvnieku apdrošināšanas cena ir atkarīga no apdrošināmo dzīvnieku vērtības, vecuma, turēšanas, kopšanas un barošanas ap­stākļiem, izvēlētajiem apdrošinātajiem riskiem, zaudējumu vēstures un pašriska apmēra. Gan par cenu, gan ieteicamajiem apdrošināšanas segumiem katrā konkrētā gadījumā jāinteresējas individuāli pie izvēlētā apdrošinātāja.

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA Īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes produktu vadītājs Armands Lagons apliecina, ka arvien biežāk cilvēki līdztekus savai dzīvībai, nekustamajam īpašumam un automašīnai izvēlas parūpēties arī par mājdzīvniekiem, apdrošinot ne tikai produktīvos dzīvniekus: liellopus, zirgus, aitas, kazas, cūkas un mājputnus, bet arī mājas mīluļus: suņus, kaķus u.c.

“Pastāv vairāki veidi, kā raudzīties uz mājdzīvnieku apdrošināšanas lietderīgumu. Pirmkārt, iespējams apdrošināt mājdzīvnieka dzīvību, kas paredz dzīvnieka vērtības kompensāciju tā bojāejas gadījumos (slimības, dabas stihiju, ugunsnelaimes, negadījumu dēļ) vai trešo pušu ļaunprātīgas rīcības, tajā skaitā zādzības dēļ. Nozīmīgu finansiālo drošības izjūtu sniedz arī mājdzīvnieka veselības apdrošināšana. Tie, kuri saskārušies ar ārstēšanās izdevumiem, zina, cik apjomīgas neplānotas izmaksas var rasties šādos gadījumos, – veterinārmedicīniskie pakalpojumi dažkārt var būt pat vairāki simti eiro. Tāpēc papildus mājdzīvnieka dzīvības apdrošināšanai mēs piedāvājam apdrošināt veterinārmedicīnisko izdevumu kompensāciju neparedzētu gadījumu vai slimības gadījumā – šādas polises pieejamas ar 100, 200 un 300 eiro limitu. Mājdzīvnieku saimniekiem būtiski atcerēties, ka medicīniskās manipulācijas lielākoties izmaksās vienādi dārgi gan šķirnes sunim ar bagātiem radurak­stiem, gan parastam jauktenim. Tas nozīmē, ka mājdzīvnieku apdrošināt ieteicams neatkarīgi no tā tirgus vērtības. Tāpat iespējams apdrošināt civiltiesisko atbildību, kas ietver kompensāciju par zaudējumiem, kurus mājdzīvnieks nodarījis trešajām pusēm, piemēram, suņa sagrauztu kaimiņmājas sētu vai sakostu citu dzīvnieku,” stāsta Armands Lagons.

Līdzīgi secinājumi arī If Apdrošināšanas privātīpašuma apdrošināšanas produkta vadītājam Endijam Melecim:

“If mājdzīvnieku apdrošināšana atlīdzina zaudējumus par bojājumiem, kurus mājdzīvnieks nodarījis trešās personas mantai, īpašumam vai veselībai līdz pat 3500 eiro. Noteikti ir apsverama apdrošināšanas iegāde arī bezšķirnes sunim, jo, pirmkārt, apdrošināšana atlīdzina izdevumus par mājdzīvnieka ārstēšanu, un šajā gadījumā nav lielas atšķirības, vai suns ir šķirnes vai bezšķirnes. Vizīte pie veterinārārsta un dzīvnieka operācija šādiem suņiem izmaksās līdzīgi. Katram mājdzīvniekam iespējams izvēlēties apdrošinājuma summu, norādot tā vērtību. Tas nozīmē, ka bezšķirnes sunim apdrošināšana, visticamāk, tomēr būs lētāka.”

Apdrošināšanas sabiedrības Seesam klientu menedžere un riska parakstītāja Inese Līcīte skaidro, ka viņas pārstāvētā kompānija piedāvā iegādāties privātpersonu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kas ietver arī mājdzīvnieku apdrošināšanu (ko tie var nodarīt gan kaimiņiem, gan citām personām). Piemēram, ja suns izskrien uz ielas un izraisa ceļu satiksmes negadījumu, apdrošinātājs segs automašīnas remontu, bet, ja iekož kādam, – medicīnas izdevumus.

Nav svarīga suņa cena vai šķirne, jo bojājumus kaimiņa vai trešās personas īpašumam viņi var nodarīt līdzvērtīgi. Taču jāatgādina, ka mājdzīvnieku īpašniekiem suns jāvakcinē pret trakumsērgu, kā arī jāievēro pašvaldības izdotie mājdzīvnieku turēšanas saistošie noteikumi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
13 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
14 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 2
8 stundas