Praktiski
Sadzīve

TOP 6 padomi, kā saņemt pirmās nepieciešamības preces mājās0

Foto – Shutterstock

Varbūt tieši Tu šobrīd vari palīdzēt kādam radiniekam, draugam vai kaimiņam? Būsim atbildīgi pret sevi un citiem, pielāgojoties esošajiem ārkārtas apstākļiem.

“Maxima Latvia” piedāvā 6 padomus, kā organizēt ikdienu, lai saņemtu nepieciešamības pārtikas un sadzīves preces tiem, kuri šobrīd atrodas karantīna vai ir izvēlējušies sevi pasargāt un neapmeklēt veikalus un citas sabiedriskās vietas.

1. Lūdz palīdzību ģimenes locekļiem

Ja esi mājās, bet tavs ledusskapis ir tukšs, palūdz, lai rūpes uzņemas tuvinieki, draugi vai kaimiņi. Vienojies, lai nepieciešamos pārtikas produktus un pirmās nepieciešamības preces sagādā tavā vietā. Noteikti izmanto veselo ģimenes locekļu palīdzību, lai parūpētos arī par savu mājas mīluli, izvedot viņu pastaigā.

2. Meklē vai sniedz palīdzību ar sociālo tīklu starpniecību

Ja šobrīd Tev nevar palīdzēt radinieki vai draugi, meklē palīdzību, izmantojot sociālos tīklos. Varbūt vari uzrunāt kādu netālu dzīvojošu darba kolēģi vai skolas laika draugu, vai arī iesaistīties kādā labdarības kopienā, piemēram, www.paliec-majas.lv.

Tā dod iespēju gan saņemt, gan sniegt palīdzīgu roku nepieciešamo lietu iegādei tiem, kuriem šobrīd tas ir nepieciešams visvairāk. Brīvprātīgie piedāvā palīdzību, ja ir nepieciešama pārtikas preču, medikamentu vai citu sadzīves lietu piegāde vai atbalsts mājdzīvnieku aprūpei.

Savukārt, ja veselības stāvoklis atļauj sniegt palīdzību tiem, kuriem šobrīd tā nepieciešama vairāk, kustība aicina pievienoties un kļūt par vienu no brīvprātīgajiem.

3. Draudzējies ar kaimiņiem

Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā vai privātmāju ciematā, ir īstais brīdis sadraudzēties ar kaimiņiem. Ja esi nolēmis doties uz veikalu, piedāvā no tā nepieciešamās lietas atnest arī saviem kaimiņiem.

Nosūti sms kaimiņiem vai piestiprini kāpņu telpā informatīvu paziņojumu ar laikiem, kad plāno apmeklēt veikalu, un palūdz, lai kaimiņš tavā pastkastītē iemet sarakstu ar nepieciešamām lietām. Sagādā produktus, noliec tos pie kaimiņa ārdurvīm un, zvanot pie tām, paziņo par produktu piegādi.

Noteikti pievieno klāt zīmīti ar labiem veselības vēlējumiem, tas iepriecinās Tavu kaimiņu un padarīs viņa dienu saulaināku! Un kas zina, varbūt pēc laika tas vainagosies ar kopīgām vakariņām.

4. Dalies ar savām pusdienām

Varbūt esi viens no tiem, kam patīk gatavot un ēdiens regulāri paliek pāri. Ja pusdienās izvārītais zupas katls jau atkal ir lielāks nekā varat notiesāt savās mājās, padalies ar to un iepriecini kādu senioru ar gatavu siltu maltīti. Nekas nesniedz tik lielu gandarījumu, kā iespēja palīdzēt apkārtējiem.

5. Samazini pirkumu biežumu un pasūti preces interneta veikalos

Plāno maltītes ilgākam laikam un izmanto pārtikas preču interneta veikalus savu nepieciešamo produktu un sadzīves preču iegādei.

6. Rūpējieties par savām ģimenēm

Aicinām rūpīgi sekot līdzi ieteikumiem un atbildīgi izturēties pret visiem valdības noteiktajiem piesardzības pasākumiem, lai parūpētos ne tikai par sevi, bet arī ģimenes locekļiem.

Saistītie raksti

Lai atvieglotu aktuālas informācijas iegūšanu, mēs piedāvājam idejas, kas var būt noderīgas šajos jaunajos, neierastajos apstākļos – receptes, ieteikumus skolēniem, padomus pirkumu organizēšanai un citus ierosinājumus ikdienas vajadzību nodrošināšanai.

Sekojiet tēmturiem #MēsParJums #JūsParĢimeni #Maxima, lai ērti, vienkopus iegūtu visus mūsu sagatavoto materiālus, kā arī dalaties ar saviem priekšlikumiem un idejām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
12 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
13 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
33 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Čehija atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus pirms Lieldienām
14 minūtes
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas