Praktiski
Sadzīve

Tīrs ne vienmēr nozīmē higiēnisks: kā nodrošināt darbinieku un klientu drošību?0

Foto: Freepik

Globālais koronavīruss Covid-19 daudzējādā ziņā ietekmē gan cilvēkus, gan uzņēmumus. Tas liek ievērot pastiprinātus drošības pasākumus, īpašu uzmanību pievēršot tīrībai un higiēnai. Taču, ne vienmēr tīra virsma vai apģērbs nozīmē, ka tas ir higiēnisks.

Viens no vadošajiem tekstila apkopes servisa uzņēmumiem Latvijā Lindstrom SIA sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, lai darba virsmas, tai skaitā, darba apģērbs, neradītu draudus slimības izplatīšanai darba vietā.

Rūpes par cilvēkiem – higiēna drošas nākotnes pamats

Kad koronavīrusa izplatības radītie saslimšanas draudi ir mums visapkārt, neatkarīgi, vai tas ir veikals, birojs vai medicīnas iestāde, fiziska un emocionāla drošība ir īpaši svarīga.

Atbilstoši visaptverošām higiēnas pamatnostādnēm daudzos uzņēmumos un mājsaimniecībās tiek ievērota pastiprināta roku higiēna, izmantoti personiskās aizsardzības līdzekļi, biežāk kā jebkad agrāk tiek veiktas telpu uzkopšanas un dezinficētas darba virsmas.

Tomēr svarīgi neaizmirst, ka arī darba apģērbs apkalpojošajās sfērās vai pie ārdurvīm novietots paklājs ir virsmas, kas var būt baktēriju un vīrusu uzkrājēji. Ņemot vērā, ka tīrs nebūt nenozīmē higiēniski tīrs, ir vērts aizdomāties, kā tiek veiktas virsmu, tai skaitā apģērba, apkopes.

Higiēniski tīrs un darbam drošs apģērbs

Tirdzniecība, pārvadājumi un ražošana ir nozares, kurās pastāv liels Covid-19 pārnēsāšanas risks tieši no darbinieku darba apģērba (ņemot vērā, ka medicīnā pandēmijas laikā tiek lietots īpašs aizsargapģērbs).

Uzņēmumi, pieņemot augstākos drošības mērus, nenoliedzami saviem darbiniekiem norādījuši darba apģērba maiņas nepieciešamību katru dienu. Bet vai darba apģērba maiņa garantē pilnīgu aizsardzību no riskiem? Diemžēl, ne vienmēr. Jo sabiedrības apziņā tīru bieži uzskata arī par higiēnisku, lai gan tas ir maldīgs priekštats.

“Tīrs” darba apģērbs nav tas pats kas “higiēniski tīrs”

“Apģērba mazgāšana mājas apstākļos atbrīvo to no redzamajiem netīrumiem, kamēr higiēniska mazgāšana arī no neredzamiem piesārņojumiem, tādiem kā baktērijām un citiem patogēniem, kas notiek lietojot mazgāšanas programmas ar augstu ūdens temperatūru vai atbilstošus dezinficējošus mazgāšanas līdzekļus,” skaidro Lindstrom SIA darba apģērbu apkopes procesu vadītājs Uldis Jelsmanis.

Saistītie raksti

Piebilstot, ka darba apģērba nogāde līdz darba vietai var būt laiks, kad darba drēbes nemanāmi var nonākt saskarsmē ar baktērijām vai vīrusiem.

Profesionāla tekstila apkope – drošības garants darbam

Pandēmija ir laiks, kad uzņēmumiem jābūt 100% pārliecinātiem, ka viņu produkcija vai sniegtais pakalpojums ir drošs. Un, ja uzņēmuma iekšienē līdz šim darbinieki ir paši veikuši sava darba apģērba apkopi, šis viennozīmīgi ir brīdis, kad pāreja uz profesionāla tekstila apkopes pakalpojuma izmantošanu var sniegt maksimālu drošības garantu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
3 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai 1
2 stundas