Praktiski
Manas tiesības

Noderīga informācija tiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā0

Foto: Pixabay.com

Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnē: www.nva.gov.lv ir izveidota sadaļa, kur apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet kaut kad plāno vai jau apsver konkrētas iespējas atgriezties Latvijā.

 

Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, vienmēr ir bijuši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzmanības lokā.

“Mūsu mērķis – informēt tautiešus ārvalstīs, lai viņi būtu zinoši par situāciju nodarbinātības jomā,” skaidro NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

“Pirms pieņem lēmumu atgriezties Latvijā, cilvēkiem jāzina, kas viņus sagaida: kāda situācija ir darba tirgū, kā viņi varēs realizēt savas profesionālās zināšanas un prasmes, kādas vakances un algas piedāvā darba devēji, kādi ir dzīves un sadzīves apstākļi.”

Nozīmīga loma ir arī citu valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko un diasporu organizāciju, uzņēmējdarbības sektora un sabiedrības kopumā atbalstam. Sadarbojoties ar citām valsts institūcijām, pašvaldībām, darba devējiem, vēstniecībām un latviešu kopienām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā un citās valstīs, tiek rīkoti dažādi informatīvi pasākumi. Svarīgi, lai šāda informācija visiem interesentiem būtu pieejama, tāpēc tika lemts to apkopot vienuviet, izveidojot NVA mājaslapā īpašu sadaļu.

Saistītie raksti

Jaunajā NVA tīmekļvietnes sadaļā Ja vēlies atgriezties Latvijā tiek piedāvātas ziņas par NVA un EURES (Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls) atbalstu reemigrācijas jautājumos, konsultantu darba laikiem un kontaktiem, e-pakalpojumiem, reģistrētajām vakancēm, CV un vakanču portāla iespējām.

Te atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, to skaitā par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Kāpēc nevar nopirkt 100% sviestu?
13 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Divas dienas būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas
13 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Ieteicamās sējas dienas 2020. gadā
14 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
ES budžeta samits pagaidām beidzas ar strupceļu. Pirmie Latvijas komentāri
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers: Visu izšķīra viens metiens
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Politologs komentē sešu biedru izstāšanos no “Gods kalpot Rīgai”
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kad mājās atved traģēdija: Maijas stāsts, kuras bērni dzimuši Dānijā
5 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Noziegums, ko nedrīkst aizmirst
2 stundas