Praktiski
Manas tiesības

Noderīga informācija tiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā0

Foto: Pixabay.com

Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnē: www.nva.gov.lv ir izveidota sadaļa, kur apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet kaut kad plāno vai jau apsver konkrētas iespējas atgriezties Latvijā.

 

Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, vienmēr ir bijuši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzmanības lokā.

“Mūsu mērķis – informēt tautiešus ārvalstīs, lai viņi būtu zinoši par situāciju nodarbinātības jomā,” skaidro NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

“Pirms pieņem lēmumu atgriezties Latvijā, cilvēkiem jāzina, kas viņus sagaida: kāda situācija ir darba tirgū, kā viņi varēs realizēt savas profesionālās zināšanas un prasmes, kādas vakances un algas piedāvā darba devēji, kādi ir dzīves un sadzīves apstākļi.”

Nozīmīga loma ir arī citu valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko un diasporu organizāciju, uzņēmējdarbības sektora un sabiedrības kopumā atbalstam. Sadarbojoties ar citām valsts institūcijām, pašvaldībām, darba devējiem, vēstniecībām un latviešu kopienām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā un citās valstīs, tiek rīkoti dažādi informatīvi pasākumi. Svarīgi, lai šāda informācija visiem interesentiem būtu pieejama, tāpēc tika lemts to apkopot vienuviet, izveidojot NVA mājaslapā īpašu sadaļu.

Saistītie raksti

Jaunajā NVA tīmekļvietnes sadaļā Ja vēlies atgriezties Latvijā tiek piedāvātas ziņas par NVA un EURES (Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls) atbalstu reemigrācijas jautājumos, konsultantu darba laikiem un kontaktiem, e-pakalpojumiem, reģistrētajām vakancēm, CV un vakanču portāla iespējām.

Te atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, to skaitā par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
12 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
26 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA
Sports
LOK vēršas Valsts policijā par nesankcionēta tenisa turnīra rīkošanu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas