Praktiski
Rokdarbi

Tamborēta somiņa pāris stundās0

Ceļojot pa Lietuvu, Nidā pamanīju no rupjas auklas tamborētas somiņas. Ļoti gribējās nopirkt, bet tādi tēriņi nebija paredzēti.

Jau prombraucot no kaimiņvalsts, Jonišķos iegāju kādā audumu un dziju veikaliņā. Atkal priekšā bija tamborēta soma! Jautāju pārdevējai, vai viņa pati to darinājusi. Jā, četras stundas darba, un gatavs! Ja galīgi nemākot tamborēt, jūtūbā esot pamācības, bet vispār elementāri – tamborē uz riņķi vien, uz riņķi vien.

Ļoti pievilcīgs šķita ātrums, kādā varu pati savām rokām tikt pie kārotās somiņas – ilgi kaut ko knibināt man noteikti pietrūktu pacietības. Tāpēc iegādājos visu nepieciešamo un pēc dažām dienām brīvākā brīdī ķēros pie darba. Tamborēt iemācījos jau skolā, jūtūba instrukcijas nebija vajadzīgas. Ar rupju auklu tas tiešām ir elementāri, un soma bija gatava aptuveni pēc divām stundām. Rezultāts redzams tik drīz, ka nav žēl arī kādu daļu noārdīt, ja nav izdevusies, kā cerēts.

Šī somiņa, protams, nav ideāla – izskatās pēc groziņa. Vajadzēja tamborēt plakanāku, arī lences nav pietiekami elegantas. Īsie stabiņi varbūt neveido pietiekami blīvu tamborējumu – ir taču diezgan būtiski, lai no somas ārā nebirst pildspalvas vai zīmuļi. Tāpēc visādam gadījumam atstāju atkāpšanās iespējas – nenogriezu beigu pavedienu. Kad atkal būs brīvs brīdis, šo demoversiju izārdīšu un tamborēšu no jauna.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.