Praktiski
Mājas mīluļi

Suns pilsētnieks – kā izvēlēties īsto šķirni dzīvei dzīvoklī0

Foto: Fotolia

Suns kopā ar ģimeni būs daudzus dzīves gadus. No dzīvnieka nevarēs atteikties, ja nesaskanēs raksturi vai nepatiks, ka no mīlīga kucēna izaudzis temperamentīgs suns. Izvēlēties pareizo suņa šķirni ir tikpat svarīgi, kā cilvēkam apprecēt īsto sievieti/vīrieti. Tāpat jums vienreiz var palaimēties, ja pieklīst pareizais suns, otrreiz – pat aklai vistai grauds ne vienmēr gadās. Nekad nepērciet kucēnu, piemēram, no tantiņām tirgū, no bezatbildīgiem suņu vairotājiem.

Labāk pēc suņa doties uz patversmi. Taču arī tur dzīvnieka izvēlei jāpieiet kritiski un racionāli. Nevajadzētu ņemt pirmo tikai tāpēc, ka tam smukas acis vai draudzīgi luncina asti. Uz patversmi pie izraudzītā dzīvnieka būtu jāiet vairākas reizes, jāved suns pastaigās, jāiepazīst, jāuzklausa patversmes darbinieku stāstītais. Savukārt, ja tiek nolemts iegādāties šķirnes suni, vispirms vajadzētu pēc iespējas vairāk uzzināt par izvēlēto šķirni. Ļoti daudz materiālu var atrast internetā, labu priekšstatu var gūt, apmeklējot suņu izstādes. Galvenais, lai izvēlētais suns atbilstu saimnieka temperamentam un dienas ritmam.

Klusam un mierīgam cilvēkam nederēs suns, kam nepieciešamas garas pastaigas, savukārt sportiskam cilvēkam, kurš daudz laika pavada dabā, lieliski saskanēs ar labradoru, vipetu, vācu aitu suni utt. Jāņem vērā, kādos apstākļos suns dzīvos, vai mājā ir mazi bērni, cik daudz laika prasīs dzīvnieka kopšana un vai pietiks naudas uzturēšanai un veterināro pakalpojumu nodrošināšanai. Cilvēkiem, kas nopietni izturas pret četrkājainā drauga izvēli, iesaku konsultēties suņu klubā un pie nopietniem suņu audzētājiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Kas tie tādi – ozolzīļu ķirbji? Kā kopjami un lietojami?
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sulīga, saldskāba ābolu-kanēļa plātsmaize ar kraukšķīgām drupačiņām…Bauda!
2 dienas
TS
TERĒZA SVEIKATE
Praktiski
Duļķainas, nedzidras acis dzīvniekam. Kā palīdzēt?
2 dienas

Lasītākie raksti

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Sievietes manā dzīvē”. Siguldas Opermūzikas svētku dibinātājs Dainis Kalns 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“RNP liftu lietā” aizdomas par sadārdzinātiem liftu remontiem un izkrāptiem miljoniem eiro
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ķibermanis ar Mikni atņem pasaules čempionāta bronzu vāciešiem
10 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Kādas bija medības padomju Latvijā 70. un 80. gados?
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Esam ar reformām nolādēti 4
10 stundas