Praktiski
Rokdarbi

Spoguļa pārvērtības: ar vienkāršām lietām atsvaidzinām apnikušu interjera priekšmetu0

Publicitātes foto

Ir gadījies redzēt, ka vecs spogulis vienkārši tiek izsviests kā nederīga lieta. Tomēr bieži vien spogulis ir labs, bet novecojis vai apnicis tikai tā rāmis. Liekot lietā radošas idejas un nedaudz pacietības, rāmi iespējams pārveidot un iegūt patiešām dekoratīvu un interesantu aksesuāru, kāda nebūs nevienam citam.

Patiesībā spoguļa rāmja dekorēšana ir diezgan populāra, jo tā ir salīdzinoši viegla un aizraujoša nodarbe. Turklāt labu rezultātu iespējams iegūt īsā laikā. Var izmantot gandrīz visu, kas pa rokai, – karotes, koka nūjiņas vai aplīšus, korķus, stieples, mākslīgos ziedus, putuplasta izstrādājumus, virves, gliemežvākus, akmentiņus, pat zīmuļus vai lineālus un vēl daudz ko citu. Galvenais, saprast, kādu noskaņu vēlas panākt un kas labāk piestāvēs konkrētajam mājoklim. Lūk, dažas idejas iedvesmai.

Stieples
Šis variants noderēs, ja vēlamies ko spīdīgu. Vajadzēs apaļu spoguli, putuplasta disku, kas par diviem centimetriem pārsniedz spoguļa diametru, vairākus iepakojumus zelta vai sudraba stiepļu, zelta krāsu, līmes pistoli, PVA līmi, otiņu un auklu.
Putuplasta apli nokrāsojam ar zelta krāsu un ļaujam izžūt. Stiepli sagriežam vienāda garuma gabalos un izveidojam lapas formas. Tad iegūtās lapas iespraužam un ar līmes pistoli pielīmējam visapkārt putuplasta aplim, līdz aplis aizpildīts. Spoguļa aizmuguri noklājam ar PVA līmi un savienojam ar putuplasta apli. Pie spoguļa aizmugurējās sienas piestiprinām virves cilpu.

Koka aplīši vai pudeles korķīši
Koks vai korķis lieliski iederēsies eko stila cienītāju mājoklī. Nepieciešamas koka sagataves vai korķīši un līme. Darbošanās vienkārša – uz rāmja visapkārt spogulim līdzeni un akurāti vai, tieši otrādi, haotiski pielīmējam koka detaļas vai korķīšus.

Zīmuļi
Atraktīvu elementu cienītājiem noderēs šāds variants, kas gan prasīs pamatīgāku pacietību un nedaudz stila izjūtas, lai sakombinētu krāsu līnijas. Vajadzēs ļoti daudz vienāda izmēra, bet dažādu krāsu zīmuļu. Tos, tāpat kā iepriekšminētās detaļas, aplīmē uz lielākas kartona vai putuplasta pamatnes visapkārt spogulim.

Lineāli
Ne mazāk oriģināls un interesants veids, kā izdekorēt spoguļa rāmi. Nepieciešami vienāda izmēra lineāli un pamatne, jo spoguļa rāmis diezin vai būs tik plašs. Lineālus kārto un pielīmē pa laukumiem, pamīšus kombinējot vertikālās un horizontālās joslas. Ja vēlas pamatīgāku dekoru, lineālus var arī pieskrūvēt pie pamatnes, bet tas būs laika un darba ziņā ietilpīgāks pasākums, jo katrā lineālā vajadzēs izurbt caurumiņu.

Veca spoguļa pārvērtības

Gliemežvāki
Daudzi pēc vasarīgajām pastaigām gar jūras krastu mājās pārved saujām gliemežvāku. Arī tie var kļūt par brīnišķīgu un romantisku spoguļa rāmja dekoru, kas nemitīgi atgādinās par vasaru un jauko atpūtu jūrmalā. Līdzīgi var izmantot arī nelielus olīšus – tikai tad jārēķinās, ka spogulis būs gana smags, un nepieciešama izturīga pamatne un pamatīgi stiprinājumi pie sienas.

Mākslīgie ziedi
Derēs jebkuri mākslīgie ziedi vai ziedu vītnes, bet nepieciešama smalka stila izjūta, lai rāmis nepārvērstos par bezgaumīgu un uzbāzīgu dekoru. Tāpat kā iepriekšējos variantos ziedus pielīmē pie spoguļa rāmja. Līdzīgi var izmantot arī čiekurus vai, piemēram, pogas.

Putuplasta dekori
Rokdarbu piederumu veikalos iespējams nopirkt dažādiem rotāšanas nolūkiem veidotus ažūrus, atšķirīga izmēra un biezuma putuplasta dekorus. Arī tos, pirms lietošanas nokrāsojot vajadzīgajā tonī, var izmantot par apdari apnikušam spoguļa rāmim, izveidojot no tiem savdabīgu spoguļa ietvaru. Tomēr jāņem vērā, ka tas būs diezgan trausls un neizturīgs pret skrāpējumiem.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Neatvairāmo acāliju kopšanas ABC
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kad siermaizītes apnikušas – 3 kārdinošas receptes, kā izmantot pāri palikušo maizi
1 diena
IB
Indulis Burka
Praktiski
Vecu ķieģeļu izmantošana rūpīgi jāizvērtē
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Mārtiņam Eglienam nav bail iejusties maestro Paula tēlā
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
6 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
9 stundas