Praktiski
Rokdarbi

Sievišķīgi puscimdiņi siltai ziemai. Adīšanas apraksts + shēma0

Foto: Anda Krauze

Kad ziemas kļūst arvien siltākas, dažkārt var iztikt bez dūraiņiem, taču galīgi bez cimdiem ne. Šādos laikapstākļos labs risinājums ir puscimdiņi. Tie ne vien silda, bet arī piešķir tēlam sievišķīgu akcentu. Lūk, divas puscimdiņu versijas.

 

Gaiši zaļa elegance

Foto: Anda Krauze

Materiāli

45 g dzijas (sastāvs: 40% kokvilnas, 20% viskozes un 40% poli­amīda) un piecas 3,5. nr. adāmadatas.

Darba gaita

Uzmet 44 valdziņus, sadala uz katras adatas 11 valdziņus un sāk adīt rakstu – lapiņu motīvu – pēc shēmas. Kad noadītas trīs rakstu kārtas jeb 21 rinda, tālāk ada labiski.

Lai regulētu cimda platumu, sākot labisko adījumu, valdziņus saada tā, lai uz katras adatas paliktu 10 vai 9 valdziņi. Kad noadīti 7 cm, iezīmē īkšķa vietu.

Labajai rokai īkšķa vietu iezīmē uz trešās adāmadatas, bet kreisajai rokai – uz otrās adāmadatas. Īkšķim atstātos valdziņus uzver uz pavediena, to vietā uzmet jaunus valdziņus un turpina cimda daļu adīt labiski.

Noada vēl 6 cm, tad pēdējās divas rindiņas ada kreiliski un norauc arī kreiliski. Kreiliskais adījums neļaus cimdiņa atvērtajai augšējai daļai rullēties.

Īkšķim paredzētos valdziņus uzņem uz trim adāmadatām tā, lai adāmadatu maiņas vietas neatrastos īkšķa sānos. Uzņemot valdziņus, jāatceras, ka abos īkšķa sānos jāuzņem adījuma pārstaipi.

Divas rindas ada labiski, nākamās divas rindas – kreiliski un norauc kreiliski. Cimda garums – aptuveni 22 cm. Ievelk diegu galus. Piemeklē piemērotu mežģīņu audumu, pērlītes un piešuj puscimdiņa augšpusē.

 

Violetais gaisīgums

Foto: Anda Krauze

Materiāli

45 g dzijas (sastāvs: 40% kokvilnas, 20% viskozes un 40% poliamīda) un piecas 3,5. nr. adāmadatas.

Darba gaita

Uzmet 40 valdziņus, sadala uz katras adatas 10 valdziņus un sāk adīt stabiņu rakstu pēc shēmas. Kad noadīti 10 cm, tālāk turpina labiskajā adījumā.

Lai regulētu cimda platumu, uzsākot labisko adījumu, valdziņus saada tā, lai uz katras adatas paliktu 10 vai 9 valdziņi. Kad noadīti 7 cm, iezīmē īkšķa vietu.

Labajai rokai īkšķa vietu iezīmē uz trešās adāmadatas, bet kreisajai rokai – uz otrās adāmadatas. Īkšķim atstātos valdziņus uzver uz pavediena, bet to vietā uzmet jaunus valdziņus un turpina cimda daļu adīt labiski.

Noada vēl 6 cm, tad pēdējās divas rindiņas ada kreiliski un arī norauc kreiliski. Kreiliskais adījums neļaus cimdiņa atvērtajai augšējai daļai rullēties.

Īkšķim paredzētos valdziņus uzņem uz trim adāmadatām tā, lai adāmadatu maiņas vietas neatrastos īkšķa sānos. Uzņemot valdziņus, jāatceras, ka abos īkšķa sānos jāuzņem adījuma pārstaipi.

Divas rindas ada labiski, nākamās divas rindas – kreiliski un norauc kreiliski. Cimda garums – aptuveni 22 cm. Ievelk diegu galus. Piemeklē piemērotu mežģīņu audumu, pērlītes un rotā puscimdiņa augšpusi.

Saistītie raksti

LA.lv