Praktiski
Mājas mīluļi

Suns bez specifiskās “suņa smakas” – Shiba Inu jeb Japānas medību suns0

Foto: no Zāras saimnieku albuma

Pateicīgais izmērs, tīrība, nosvērtība un mīlīgais izskats ir tikai dažas no īpašībām un iezīmēm, kuras neparastos Shiba Inu šķirnes sunīšus padara par tik pievilcīgiem.

Latvijā šī šķirne vēl nav īpaši populāra, taču interese aug, un Zāras saimniece Annija žurnālam “Mājas Viesis” pastāsta, kāpēc Shiba Inu ir viens no labākajiem ģimenes draugiem, kādu vien cilvēks var vēlēties.

 

Nav specifiskās suņa smakas

Shiba Inu kucīte, vārdā Zāra, Annijas ģimenē ir pirmais suns. Ļoti mīlēta, īpaša un gudra suņu meitene. Zāras saimniece atklāj, ka pie sunīša ģimene tikusi paziņu ietekmē.

“Vienai mums pazīstamai ģimenei bija Shiba Inu kucīte – mums ļoti iepatikās gan tās raksturs, gan izmērs, gan arī tas, ka šīs šķirnes suņiem nav tipiskās “suņa smakas”. Turot suni dzīvoklī, tas noteikti ir liels pluss,” stāsta Annija.

Viņa ir pārliecināta, ka Shiba Inu šķirnes suņi ir lieliski piemēroti dzīvei dzīvoklī. Kā viņa saka – Zāra ar savu klātbūtni dzīvokli padara mīlīgāku un mājīgāku, un viņas izmērs atbilst šiem dzīves telpas gabarītiem un ļauj visiem justies ļoti ērti.

Shiba Inu suņi ir ļoti tīrīgi, nav skaļi, tiem nav nekādu izteiktu veselības problēmu, kurām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, taču ir viena lieta, kuru noteikti derētu piefiksēt, – vismaz Annijas Zāra nav lielos draugos ar maziem bērniem.

Citu suņu kompānija ātri apnīk

“Shiba Inu ir raksturā diezgan mierīgi, tomēr, kā jau visiem suņiem, arī viņiem patīk uzmanība un spēlēšanās. Ar citiem dzīvniekiem Zāra ir draudzīga, taču uz īsu laiku – viņai ātri apnīk.

Par attiecībām ar bērniem es nemācēšu spriest vispārīgi, bet varu teikt, ka Zārai no maziem bērniem ir ļoti bail, tomēr domāju, ka tas atkarīgs no tā, kādā vidē sunītis ir audzis,” skaidro saimniece.

Foto: no Zāras saimnieku albuma

Runājot par veselības problēmām, jau noskaidrojām, ka nav nekas konkrēts, bet tieši Zārai esot bijušas problēmas ar pakaļkājām.

Konkrētas alerģijas Zārai nav bijušas, tomēr Annija brīdina, ka tādas var rasties no jebkā atkarībā no dažādiem ietekmējošiem apstākļiem, tāpēc, lai no tā izvairītos, Zārai tiek dota tikai pati labākā – “Acana” vai “Origen” – suņu barība.

 

Nepatīk palikt vienam

Skaistie, neordinārie Shiba Inu šķirnes suņi parasti neatstāj vienaldzīgu nevienu cilvēku, ar kuru tiem rodas saskarsme. Daudziem veidojas interese gan izskata, gan kompaktā izmēra dēļ, gan arī tādēļ, ka šīs šķirnes suņuki Latvijā vēl aizvien nav īpaši populāri.

Lai gan ne vienam vien šādu sunīti gribētos iegūt par savu labāko draugu, Zāras saimniece Annija īpaši uzsver: “Shiba Inu ir tas suns, kuram nepatīk palikt vienam.

Zāra ļoti grib atrasties savas ģimenes lokā, taču tā īpaši mīļoties viņa pati nenāk. Šie šķirnes suņi nav uzmācīgi. Tomēr es tāpat zinu, ka Zārai viņas saimnieki ir ļoti svarīgi.”

Annijas ģimene ļoti mīl savu desmitgadīgo suņu meiteni un atzīst, ka Zāra ģimenes ikdienas dzīvi pavisam noteikti padara raibāku.

“Ir bijuši dažādi smieklīgi notikumi. Esam stundām ilgi “ganījuši” Zāru, kura negrib nākt atpakaļ pie siksniņas. Viņa saprot, ka cenšamies viņu noķert, tāpēc speciāli bēg.

Saistītie raksti

Kad viņu beidzot dabūjam rokās, Zāra ir tik patiesi laimīga, pilnīgi var sajust viņas gandarījumu par to, ka ir labi izdricelējusi saimniekus. Tāpat ir reizes, kad no galdiņa pazūd riekstiņi vai šokolāde, tāpēc tos labāk nevajadzētu atstāt sunītim pieejamā vietā,” piedzīvojumos dalās Annija.

Foto: no Zāras saimnieku albuma

 

Fakti:

Shiba Inu

Mūža ilgums: 12–15 gadi

Svars: tēviņš 8–11 kg, mātīte 6,8–9 kg

Augums: tēviņš 35–43 cm, mātīte 33–41 cm

Raksturs: patstāvīgs, mierīgs, uzticams

Cena sludinājumos: ap 1000 EUR

Piemērots dzīvei dzīvoklī

LA.lv