Praktiski
Dārzs

Rozēm izgriež ziedus un piebaro. Jūlija steidzamie darbi daiļdārzā0

Foto-hcast/Fotolia

Rožkope Ilga Kumeliņa no Siguldas vērtē, ka šogad rožu sezona būs neparasti gara. Gaidāmas trīs pilnzieda reizes ikgadējo divu vietā. Ja parasti pirmais ziedēšanas vilnis sākās ap Jāņiem, šoreiz tas jau beidzies, taču pumpuri ieriešas labi un var cerēt, ka puķes pagūs iepriecināt vēl divas reizes.

Lai veidotos jauni ziedpumpuri, svarīgi nogriezt visus vecos ziedus. Ziedkopas griež kopā ar dzinuma galu un mazajām lapiņām līdz pirmajai lielajai lapai, kuru veido piecas lapas.

!!! Nolasa nobirušās ziedlapas, kas izskatās neglīti un pūstot var kļūt par slimību perēkļiem.

Nu sākas īstā ravēšana, jo nezāles pēc lietus strauji sarosījušās.

Ziedēšanai vajag spēku, tāpēc turpina rozes mēslot. Karstumā augi vairāk patērējuši slāpekli. Viens no variantiem – sarkanais Kristalons (NPK 14:11:25). To dod 20 g uz 10 l ūdens. Sevišķi svarīgs patlaban ir kālijs un fosfors.

Mēslo, kad augsne ir mitra. Ja iestājies sausums, dobi laista.

Labs rezultāts panākams, miglojot augus pa lapām ar ziedošajiem augiem paredzēto līdzekli Vito.

Nevajadzētu bagātīgi lietot dažādas vircas, jo pārlieku daudz slāpekļa augiem vairs nevajag (pavasarī virca derēja ļoti labi). Tagad labāk dot kompleksos minerālmēslus, kas nodrošinās augus ar vajadzīgajiem elementiem.

!!! Rozes mēslo vēl tikai jūlijā.

Rozēs sarosījušās laputis. Tās var likvidēt ar augu aizsardzības līdzekļiem Actara vai Decis.

Pret brūnplankumainību (vēsās naktis veicina attīstību) profilaksei miglo ar līdzekli Čempions. Laba profilakse imunitātes stiprināšanai ir arī bagātīga barošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.