Praktiski
Manas tiesības

Radīta speciāla palīdzības programma atkarīgiem pusaudžiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Atkarības problēmas mēdz skart dažādu vecumu cilvēkus, bet vispostošāk – pusaudžus. Tāpēc tagad arī mūsu valstī radīta speciāla programma, kas sniegs atbalstu pusaudžiem ar datoru, interneta, mobilo telefonu, azartspēļu vai kaitīgo vielu atkarību.

Programmu kopā ar nozares speciālistiem izveidojis Bērnu slimnīcas fonds, bet Labklājības ministrija piešķīrusi finansējumu 118 012,60 eiro pagaidām gan tikai pilotprojekta īstenošanai Rīgā.

Programmā 12–18 gadus veciem pusaudžiem paredzēts sniegt konkrētu palīdzību, lai atbrīvotos no nevēlamajām atkarībām. Ar viņiem strādās speciālistu komanda: mentors (padomdevējs, audzinātājs, skolotājs), sociālais darbinieks, bērnu psihiatrs, bērnu narkologs, psihologs, psihoterapeits, sporta pedagogs un citi speciālisti, kuri tiks piesaistīti, vērtējot katra pusaudža individuālo situāciju. Atbalsts iekļauj arī aktīvu pusaudža iesaisti skolas, ģimenes un brīvā laika aktivitātēs.

“Daudz vieglāk ir novērst problēmu nekā strādāt ar sekām, tāpēc ļoti svarīga ir agrīna palīdzība,” skaidro Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas vadītājs, psihiatrs Ņikita Bezborodovs. “Nereti gadās, ka izņemam pusaudzi, kuram ir atkarīgo vielu lietošanas problēmas, no vides, kur viņš līdz tam uzturējies, un problēmas pazūd, bet, atgriežoties atpakaļ, viss atkal nonāk vecajās sliedēs. Tāpēc Bērnu slimnīcas fonda inicia­tīva domāt par jaunu veidu, kā palīdzēt šādās situācijās, ir ļoti vērtīga. Beidzot šajā programmā pusaudžu vajadzības tiek vērtētas kompleksi (gan sociālā, gan medicīniskā kontekstā) un tiks sniegta arī visaptveroša, kvalitatīva palīdzība.”

Pilotprojektā plānots palīdzēt vismaz 40 pusaudžiem.

UZZIŅA

• Programma no maija vidus būs pieejama bez maksas Rīgā dzīvojošiem pusaudžiem. Ieteikt pusaudzi programmai var ikviens pieaugušais (vecāki, skolotāji, aizbildņi, psihologi), kam radušās bažas par pusaudža uzvedību vai atkarības risku. To var izdarīt, zvanot uz programmas tālruni 29164747.

• Programma ir brīvprātīga un ilgs no trim līdz sešiem mēnešiem (līdz šā gada 31. decembrim).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Kas tie tādi – ozolzīļu ķirbji? Kā kopjami un lietojami?
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sulīga, saldskāba ābolu-kanēļa plātsmaize ar kraukšķīgām drupačiņām…Bauda!
2 dienas
TS
TERĒZA SVEIKATE
Praktiski
Duļķainas, nedzidras acis dzīvniekam. Kā palīdzēt?
2 dienas

Lasītākie raksti

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Sievietes manā dzīvē”. Siguldas Opermūzikas svētku dibinātājs Dainis Kalns 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“RNP liftu lietā” aizdomas par sadārdzinātiem liftu remontiem un izkrāptiem miljoniem eiro
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ķibermanis ar Mikni atņem pasaules čempionāta bronzu vāciešiem
11 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Kādas bija medības padomju Latvijā 70. un 80. gados?
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Esam ar reformām nolādēti 4
11 stundas