Praktiski
Dārzs

Rabarberu audzēšana bez ķīmijas0

Foto – Shutterstock

Ar kādu herbicīdu apkarot nezāles rabarberu laukā? JĀNIS BAUSKAS NOVADĀ

 

Latvijā nav reģistrētu herbicīdu rabarberu stādījumiem, tāpēc arī nezāļu ierobežošanai nedrīkst oficiāli lietot nedz glifosātu preparātus, nedz herbicīdu Basta. Firmām augu aizsardzības līdzekļu reģistrācija šīm mazajām dārzeņu kultūrām nav izdevīga, jo izmaksā pārāk dārgi. Turklāt jāņem vērā, ka, rabarberus apstrādājot ar herbicīdiem, raža tiek apdraudēta, jo preparātu atliekas nonāk arī augā.

– Ierīkojot jaunu rabarberu stādījumu, svarīgi lauku labi sagatavot un attīrīt no nezālēm. Stādot augus rindā tuvu citu citam, kā arī mēslojot ar slāpekli saturošiem minerālmēsliem, rabarberiem ātrāk ataug lapas, tās sakļaujas kopā un nomāc nezāles. Protams, sezonā nepieciešams viens kontrolgājiens, lai izravētu un nesavairotos daudzgadīgās nezāles starp ceriem, – iesaka Pūres Dārzkopības pētījumu centra vadošā pētniece Līga Lepse.

Ja starp rindām uztur melnu, kultivējamu zemi, katrreiz pēc ražas novākšanas vajadzētu rušināt rindstarpas. Cits variants – rindstarpās audzēt zālienu, ko palaikam nopļauj.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.