Praktiski
Mājas mīluļi

Pliks kaķis? Nav slims, bet moderns0

Foto: Indigo Fish/SHUTTERSTOCK

Kas cilvēkam liek izvēlēties tieši kailu dzīvnieku, piemēram, Donas sfinksu?

Siltums un mīļums

Pirmkārt, daudzus piesaista tā ķermeņa siltums. Otrkārt un galvenokārt – šie kaķi ir apbrīnojami mīļi un no cilvēka sabiedrības atkarīgi, gulēs jums blakus zem segas, murrās klēpī un staigās nopakaļ. Treškārt, no kailā mīluļa pa māju nevelsies apmatojuma kamoli, kas ir būtisks faktors pedantiskiem cilvēkiem.

Sfinksi ir daudz jutīgāki uz straujām temperatūras maiņām un caurvēju. Lai savam mīlulim radītu komfortablāku dzīvi rudens un pavasara mēnešos un izvairītos no saaukstēšanās, kad mājās tiek atvienota apkure, dzīvniekam jānodrošina iespēja ierušināties zem silta pleda.

Foto: Eric Isselee/SHUTTERSTOCK

Maldīgi ir domāt, ka šie dzīvnieki ir slimīgāki vai trauslāki par pārējiem. Vienīgais, ar ko jārēķinās kailo mīluļu saimniekam, ir tas, ka svīstot viņu āda var kļūt taukaina un nosmērēt gaišas drēbes. Tādēļ dzīvnieks regulāri jākopj (jāmazgā).

Saistītie raksti

Tāpat kailo mīluļu īpašniekiem jārūpējas par sava lolojuma mutes dobuma un zobu veselību, jo tā dzīvniekiem nereti ir vājā vieta: var veidoties zobakmens, stomatīts un citas problēmas.

Sfinksi barības izvēles ziņā neatšķiras no saviem sugasbrāļiem – tie gatavi ēst daudz un visu. Bet nevajadzētu dot barību, kas uzlabo apmatojuma augšanu, jo var sanākt pārsteigums – kaķim sāks augt pūciņa.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.