Praktiski
Mājas

Par jauno Ēku energoefektivitātes likumu0

Pieņemts jaunais “Ēku energoefektivitātes likums”, kura mērķis ir veicināt energoresursu racionālu izmantošanu. Jaunais likums būtiski uzlabo pašreizējo ēku energoefektivitātes regulējumu, papildinot to ar Eiropas Savienības direktīvā ietvertajiem jauninājumiem.

 

 

Likums nosaka arī minimālās prasības projektējamām, rekonstruējamām, renovējamām un ekspluatējamām ēkām. Jau izvēloties māju vai dzīvokli, pircējs varēs uzzināt, cik energotaupīga ir šī ēka, tā gūstot priekšstatu, cik, piemēram, būs jāmaksā par siltumu.

Izmaiņas paredz noteikt arī jaunu energosertifikācijas regulējumu, kas būs jāveic projektējamām, rekonstruējamām vai renovējamām ēkām, lai tās pieņemtu ekspluatācijā vai pārdotu, kā arī ekspluatējamiem namiem, lai tos pārdotu vai iznomātu. Šāda sertifikācija pēc pircēja pieprasījuma būs jāveic ēkas daļai, kuras apkurināmā platība pārsniedz 50 kvadrātmetrus. Tāpat tā būs nepieciešama valsts vai pašvaldības ekspluatējamai publiskai ēkai, kuras apkurināmā platība pārsniedz 250 kvadrātmetrus. Visa nama energosertifikāciju varēs veikt arī pēc ēkas īpašnieka vēlēšanās. Aprēķināto vai izmērīto energoefektivitāti vērtēs neatkarīgs eksperts.

Jaunais regulējums turklāt paredz konkrētas prasības apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudei, kā arī potenciālo īrnieku vai pircēju tiesības iepazīties ar energosertifikātu. Īpašniekam dzīvokļa vai ēkas pārdošanas un izīrēšanas sludinājumā būs jāuzrāda energoefektivitātes rādītāji, ja ēkai veikta sertifikācija.

Lielākā daļa likuma normu stāsies spēkā jau no nākamā gada, bet dažām izmaiņām paredzēts pārejas periods līdz 2015. gadam.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
13 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
14 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
59 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 2
8 stundas