Praktiski
Manas tiesības

No 2020.gada nevajadzēs pastmarkas ierakstītu sūtījumu apmaksai0

Publicitātes foto

Lai nodrošinātu klientiem ērtāku un draudzīgāku pakalpojumu sniegšanu, kā arī paātrinātu apkalpošanu pasta nodaļās un samazinātu gan klientu, gan Latvijas Pasta resursu patēriņu, no 2020.gada 1.janvāra klienti varēs nelīmēt pastmarkas ierakstītu vēstuļu korespondences sūtījumu apmaksai.

No minētā datuma ierakstītu vēstuļu korespondences apmaksa tiks apliecināta ar īpašiem svītrkodiem, ar kuriem tos marķēs vai nu pasta nodaļu darbinieki, vai paši klienti, ja būs izvēlējušies sūtījumus noformēt Latvijas Pasta pašapkalpošanās vietnē https://new.mants.lvspas/.

Aizņem daudz laika

Tā kā pasta sūtījumu svara un veida dēļ to izmaksas ir ļoti dažādas, līdz šim ierakstītas vēstuļu korespondences apmaksas apliecināšanai klientiem un Latvijas Pasta darbiniekiem nācās veltīt daudz laika attiecīgas nominālvērtības pastmarku izvēlei un sūtījumu aplīmēšanai.

Šī tehniskā procedūra patērē būtiskus laika un darbinieku resursus, ko lietderīgāk būtu veltīt klientu apkalpošanai.

Tāpēc no 2020.gada 1.janvāra pieņemts lēmums par ierakstītas vēstuļu korespondences sūtījumu atvieglotu un uzlabotu apstrādes kārtību, ļaujot klientiem un pasta nodaļu darbiniekiem šo sūtījumu apmaksai kā apliecinājumu nelīmēt pastmarkas, bet marķēt tos ar īpašiem svītrkodiem.

Nododot ierakstītas vēstuļu korespondences sūtījumus apstrādei Latvijas Pasta nodaļās, pasta darbinieki paši veiks attiecīgo sūtījumu marķēšanu ar svītrkodiem, kas apliecinās to apmaksu.

 

Noformēt pašam būs lētāk

Savukārt tie klienti, kas izvēlēsies noformēt ierakstītas vēstuļu korespondences sūtījumus Latvijas Pasta interneta pašapkalpošanās vietnē https://new.manspasts.lv/, attiecīgos svītrkodus varēs izdrukāt un uzlīmēt paši.

Turklāt atbilstoši jaunajai universālā pasta pakalpojuma tarifu sistēmai no 2020.gada 1.janvāra pašapkalpošanās vietnē https://new.manspasts.lv/ klientam pašam noformējot ierakstītus un apdrošinātus sūtījumus, to ierakstīšanas un apdrošināšanas izmaksas būs zemākas par 29% nekā nododot sūtījumus apstrādei pasta nodaļās.

Saistītie raksti

Tiem klientiem, kam ir svarīgi arī turpmāk ierakstītu vēstuļu korespondences apmaksu apliecināt tieši ar pastmarkām – pamatā tie ir filatēlisti, kas kolekcionē dažādi apzīmogotas pastmarkas –, šāda iespēja tiks nodrošināta arī pēc 2020.gada 1.janvāra.

Latvijas Pasts pēdējos gados iegulda daudz darba un citu resursu pakalpojumu modernizācijai, kvalitātes un servisa uzlabošanai un vienkāršošanai, kā arī dažādu digitālo risinājumu ieviešanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
12 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
13 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
33 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Čehija atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus pirms Lieldienām
15 minūtes
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas