Praktiski
Manas tiesības

Mobilie sakari pensionāriem. Kurš pieslēgums ir visizdevīgākais mazrunātājam?0

Foto: Shutterstock

Kurš mobilo sakaru pieslēgums ieteicams pensionāram? Cilvēks runā tikai ar radiem un draugiem Latvijā, nesūta īsziņas, neizmanto internetu un aplikācijas. JĀNIS ALOJĀ

Latvijā lielākie mobilo sakaru operatori par līdzīgu maksu piedāvā senioriem dažādus tarifu plānus. Ja telefons nepieciešams tikai zvanīšanai, izdevīgāks šķiet tarifu plāns, kas ļauj bez maksas zvanīt uz jebkuru tīklu Latvijā, arī tiem, ko nodrošina mazie uzņēmumi.

Drošai saziņai uz jebkuru numuru Latvijā

Zīmola “Zelta Zivtiņa” vadītājs Agris Rencis informē, ka uzņēmums vecāka gadagājuma cilvēkiem izstrādājis īpašu tarifu plānu ZZ seniori. To var lietot 62 un vairāk gadus sasnieguši Latvijas iedzīvotāji.

– Lai varētu piedāvāt pēc iespējas piemērotāku cenu šim tarifu plānam, ņēmām vērā senioru mobilo pakalpojumu lietošanas paradumus, iekļaujot plānā bezlimita zvanus uz visiem tīkliem Latvijā – vecāka gadagājuma cilvēki varēs zvanīt gan ārstam, gan uz pastu un pilsētas domi bez papildu maksas, – skaidro Agris Rencis.

Daudzi saskārušies ar problēmu, ka mobilo sakaru operatori piedāvā bezmaksas zvanus tikai uz populārākajiem tīkliem Latvijā, proti, “LMT”, “Bite”, “Tele2” un “Lattelecom”, bet ārstniecības iestādēm un valsts un pašvaldības iestādēm nereti ir noslēgti līgumi ar mazajiem telekomunikāciju uzņēmumiem, un, zvanot uz šādiem numuriem, mobilo sakaru lietotājiem tas ir maksas pakalpojums. Turklāt ārstniecības iestāžu reģistratūrā ir maz darbinieku, tāpēc klausulē laipna balss liek pagaidīt, jo “visi operatori pašlaik ir aizņemti”. Gaidīšanas laikā, kas var aizņemt pat 5–10 minūtes, maksas minūšu skaitītājs griežas, un tas arī veido lielu summu rēķinā. Tarifu plānam ZZ seniori šādas problēmas nebūs.

Papildus bezlimita zvaniem tarifu plānā iekļautas 150 īsziņas mēnesī, kas šajā vecuma grupā ir daudz vairāk, nekā lietotāji mēnesī mēdz sūtīt. ZZ seniori maksa ir 4,99 eiro mēnesī.

“Zelta Zivtiņas” tīklā iespējams uz nomaksu, sākot no 1,89 eiro mēnesī, iegādāties vienkāršu telefonu ar taustiņiem. Līdz ar to, maksājot vien 6,88 eiro mēnesī, senioriem ir iespēja gan iegādāties savā īpašumā lietošanai ērtu telefonu, gan sazināties ar tuviniekiem un visām iespējamām ārstniecības, valsts un pašvaldības iestādēm. Ja seniors vēlas sazināties arī Facebook vai Instagram sociālajos tīklos, atsevišķi var pieslēgt interneta datu pakas, sākot no 0,49 eiro mēnesī.

Izdevīgs piedāvājums esošajiem klientiem

“Bite” mārketinga direktore Diāna Šmite skaidro, ka kompānijai pašlaik ir īpašs piedāvājums esošajiem klientiem vecumā no 62 gadiem, kuri mobilo telefonu izmanto tikai zvanīšanai un īsziņu sūtīšanai Latvijas teritorijā. Par 5,70 eiro mēnesī ir pieejami neierobežoti zvani un SMS lielākajos tīklos Latvijā (“Bite”, “LMT”, “Tele2”, “Lattelecom”). Nepieciešamības gadījumā lietotājiem ir iespēja zvanīt uz Eiropas valstīm, kā arī izmantot internetu, taču šie pakalpojumi pieejami par papildu maksu. Vairāk informācijas par šo piedāvājumu senioriem var uzzināt “Bite” klientu apkalpošanas centros.

– Seniori mūsdienās ir dažādi. Protams, samērā daudziem vecāka gadagājuma cilvēkiem aktuāla ir tikai zvanīšanas funkcija. Tomēr mūsu dati rāda, ka pēdējo divu gadu laikā tieši vecuma grupā no 61 gada pieaug to cilvēku skaits, kuri telefonā lieto internetu. Piemēram, “Bite” šā gada pavasarī veiktās aptaujas dati liecina, ka katrs ceturtais seniors vecumā no 64 līdz 74 gadiem savā telefonā izmanto mobilo aplikāciju WhatsApp, – stāsta Diāna Šmite.

Jāpiebilst, ka katram “Bite” tarifu plānam var pievienot bezmaksas pakalpojumus, kas lietotājam sniedz papildu drošību. Piemēram, brīdinājuma signālu sunīti, kas ierejas, ja lietotājs zvana paaugstinātas maksas numuriem, piemēram, uzziņu dienestam. Savukārt, lai varētu sekot līdzi mobilo sakaru pakalpojumu lietojumam, ieteicams izmantot izmaksu kontroles pakalpojumu, kas paredz iespēju noteikt mobilo sakaru tēriņu limitu.

Nav īpašu tarifu plānu senioriem

Kā skaidro “LMT” preses sekretāre Elīna Lidere, lētākais tarifu plāns ir MINI ar minimālo maksu 2 eiro mēnesī. Ja cilvēks pats zvana samērā maz, taču ir svarīgi būt sazvanāmam, šis tarifu plāns ir izdevīgs. Citādi, ja pats zvana, par katru sarunas minūti jāmaksā 0,12 eiro, līdz ar to gari izrunāties nevarēs, jo mēneša garumā rēķins būs milzīgs. Ja mobilie sakari tiek izmantoti tikai Latvijā, var izvēlēties priekšapmaksas karti. Piemēram, tarifu plāns Nedēļa sarunām dod iespēju Latvijā sazināties bez ierobežojuma, par to maksājot 2 eiro nedēļā.

Savukārt, ja ģimenē ir vairāki “LMT” pieslēgumi un viens no tiem izmanto tarifu Brīvība vai Internets mājai, vai arī Brīvība Eiropā VIP, var izmantot Ģimenes pieslēguma priekšrocības un saņemt atlaidi pakalpojumiem (lielākoties 50% apmērā).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
12 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
13 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
14 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
16 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 2
7 stundas