Praktiski
Mājas mīluļi

Kāpēc ap melniem kaķiem ir tāda mistikas aura?0

Foto: no Jūlijas Upānes krājuma

Helovīniem jeb Visu svēto dienai (31. oktobris) tuvojoties, melniem kaķiem tiek veltīta īpaša vērība – tie pavisam noteikti rada mistisku noskaņu.

Tāpat uzskatīts, ka melns kaķis var nest nelaimi, daudzi tam tiešām tic, taču Jūlijas Upānes ģimenē jau divus gadus melnā bezšķirnes kaķenīte Čiepa ienes tikai laimi un pozitīvas emocijas. Par ticējumiem Jūlija pasmejas, taču piekrīt, ka melniem kaķiem piemīt mistiskas iezīmes.

Kompromisa rezultātā Jūlija un viņas ģimene nonāca pie melnas kaķenītes, vārdā Čiepa.

Jūlija stāsta, ka viņa sevi nevar dēvēt par kaķu cilvēku, jo sirdij tuvāki ir suņi, taču vīram un dēlam tik ļoti gribējās kaķi, ka viņai nācās piekrist: “Kādreiz nemaz neizskatīju iespēju, ka dzīvošu vienā mājā ar kaķi, jo man no bērnības par kaķiem ir nepatīkamas atmiņas. Bet man nācās piekāpties. Pirmo kaķīti mēs diemžēl ātri zaudējām, bet pa to laiku es jau pieradu, ka mājās ir kaķis, kurš ir draudzīgs, man pietrūka murrājošā drauga. Kad sāpe bija pārgājusi, nolēmu, ka jāmeklē melns kaķis, tieši kaķene. Kāpēc? To gan es nevaru pateikt.”

Ģimenes mīlule nav šķirnes kaķis. Kā Čiepu apraksta saimniece Jūlija – “mūsu īpašā bezšķirnes kaķene”.

Čiepa pie Jūlijas “atnāca” ar “Facebook” portāla starpniecību: “Čiepa atrada mani pati – es nejauši ieraudzīju vienas meitenes sludinājumu par to, ka melna kaķene ar zilām acīm meklē ģimeni. Sazinājos ar meiteni, un jau pēc nedēļas braucām pakaļ mūsu minkai.”

Jūlija kaķeni raksturo kā ļoti mīļu, draudzīgu, neatkarīgu mednieci, kura labi saprotas gan ar cilvēkiem, gan arī ar citiem mājdzīvniekiem. Bet, kā jau sievietei ar raksturu, arī Čiepai uznāk brīži, kad viņu labāk neaiztikt.

Kaķenei patīk spēlēties un medīt, pavilkt uz zoba suņus, ar kuriem kopā nākas dzīvot zem viena jumta: “Viens no mūsu suņiem ir “pensionārs”, kuru Čiepa dažkārt pakaitina.

Kad suns iet garām, kaķene viņam lec astē un pēc tam mūk prom – tā kā suns vairs nav jauns, līdzi Čiepai viņš netiek.

Tāpat ir dažādi citi kuriozi gadījumi, piemēram, mēs regulāri kaķi aizmirstam garāžā, kas ir viņas mīļākā vieta, kur gulēt. Kad ejam prom no garāžas, izdzenam viņu ārā, bet, tā kā viņa ir melna kā ēna, ātri vien ieskrien atpakaļ. Un Čiepa mums pastāvīgi lepni stiepj dažādus medījumus – peles, putnus, kurmjus un ūdensžurkas.”

Kas tad īsti ir tas melnā kaķa fenomens? Jūlija smejoties teic: “Varbūt kādam melns kaķis nes nelaimi, bet mums gan tikai laimi. Es parasti smejos, ka mēs esam imūni pret ticējumu – ja melns kaķis pārskrien pāri ceļam, tad notiks kaut kas slikts.”

Kāpēc melni kaķi tiek izmantoti dažādās ar mistiku, burvestībām saistītās filmās, Helovīnu tematikā? Tāpat tie bieži tiek minēti kā raganu mājdzīvnieki vai arī raganas pašas iemiesojas melnā kaķī, lai maskētos.

Jūlija uzskata, ka melnam kaķim ir savs šarms. Viņa ir pārliecināta: “Manuprāt, melni kaķi ir retums, tāpēc arī tiem ir mistikas aura. Melns kaķis var pielavīties nemanot, īpaši tumšās vietās. Turklāt melna krāsa pati par sevi tiek uzskatīta par mistikas simbolu.”

Jūlijas dēliņš vēl ir mazs, tāpēc Helovīni ģimenē vēl netiek īpaši atzīmēti, taču Čiepa noteikti dod pareizo noskaņu: “Personīgi man Čiepa noteikti iedod īpašu noskaņu Helovīnos, bet pašreiz īpaši šos svētkus neatzīmējam, jo dēls vēl ir mazs.

Kad viņš paaugsies, noteikti biežāk sāksim atzīmēt. Pati doma svētkiem nav slikta, tikai reti kurš pa īstam izprot to patieso nozīmi.”

 

Uzziņa

Foto: no Jūlijas Upānes krājuma

Čiepa, protams, ir sterilizēta, ne tikai rūpējoties, lai nedzimtu nevienam nevajadzīgi kaķēni, bet arī tāpēc, lai meklēšanās laikā kaķene neaizmuktu.

Saistītie raksti

Saimniece uzskata, ka kaķi ir regulāri jāattārpo. Viņa pērk kaķim mutē iespiežamu pastu pret parazītiem un pilienus skaustā pret ērcēm un blusām.

Kaķenes kopšanu apgrūtina skaistā, garā, biezā spalva. Vasarā, kad Čiepa medī piemājas pļavās, spalva saveļas, un, tā kā viņai nepatīk, ka viņu ķemmē, veidojas spalvu bumbuļi, kuri pastāvīgi jāgriež ārā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.