Praktiski
Mājas

Mazs dzīvoklis? Ieteikumi, kas jāņem vērā, lai mājoklis būtu omulīgs un ērts0

Foto: Fotolia

Ja jūs esat maza dzīvokļa īpašnieks, tad īpaši svarīgi ir ne tikai atrast vietu visam, kas nepieciešams sadzīvei, bet arī, neskatoties uz ierobežotajiem kvadrātmetriem, padarīt mājokli omulīgu un mājīgu. Kas jāņem vērā?

Krāsas izvēle

Iekārtojot mazu mājokli, jāņem vērā, ka mērķis ir iegūt telpas maksimālu funkcionalitāti un vizuāli palielināt platību. Lielisks palīgs šī mērķa sasniegšanai būs pareiza krāsas izvēle. Sienu un griestu krāsojumam centieties izvēlēties gaišus toņus. Ja sienām esat izvēlējies tapetes, tad vēlams tās izvēlēties vienkrāsainas vai ar pavisam sīku ornamentu.

Grīdas segumu izvēlieties mazliet tumšākā krāsā par sienu krāsojumu. Pārāk tumšs grīdas segums var radīt vēl mazākas telpas efektu.

Būtu vēlams mēbeļu krāsu pieskaņot sienas krāsojumam. Līdzīgu toņu izvēle ļaus iegūt nesadalītas telpas iespaidu.

Noteikti jāņem vērā dzīvokļa izvietojums – ja logi ir vērsti pret ziemeļiem, tad piemērotas būs siltās krāsas, bet, ja pret dienvidiem, tad var izvēlēties arī vēsos toņus.

Iekārtojot istabu, neaizmirstiet par piemērotu apgaismojumu, tas, īpaši ziemas garajos vakaros, palīdzēs radīt mājīgu gaisotni. Izvēlieties gaismekli ar piemērotu abažūru, lai gaisma būtu vienmērīgi izkliedēta.

Mēbeļu izvietojums

Lai cik maza būtu istaba, tajā jāatrod vieta visām nepieciešamajām mēbelēm. Te jāļauj vaļa fantāzijai. Piemēram, iekārtojot bērnistabu diviem bērniem, var izvēlēties divstāvīgo gultu, tādējādi krietni ietaupot vietu. Citās istabās var izvēlēties glītu salokāmo dīvānu, kas dienā rotās interjeru, bet naktī būs pilnvērtīga guļvieta. Guļamistabā, izvēloties gultu, padomājiet, varbūt zem tās var izvietot mantu glabātavu.

Katrā dzīvoklī nepieciešams skapis, tādēļ ir vērts apsvērt ideju par iebūvēto skapi, jo to iespējams pasūtīt pielāgotu tieši jūsu istabas izmēriem un īpatnībām, turklāt parasti šis skapis sniedzas līdz griestiem, ir ļoti ietilpīgs, un tas ļauj iekšpusē izveidot īstu mantu noliktavu.

Mazai istabai piemēroti būs plaukti pie sienām. Arī televizoru var piestiprināt pie sienas, ieekonomējot vietu.

Daudzdzīvokļu namu plānojumos visgrūtāk iekārtot tieši priekšnamu, jo tas bieži vien ir šaurs un neērts. Galvenais uzdevums, iekārtojot šo telpu, saglabāt maksimālu funkcionalitāti, tādēļ šai telpai vispiemērotākās būs mēbeles, kas izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma, jo pārdomāts mēbeļu izvietojums ļaus efektīvi izmantot katru kvadrātcentimetru.

LA.lv