Praktiski
Mājas mīluļi

Mainīti mājdzīvnieku turēšanas noteikumi: pagaidu saimniekam būs jāinformē par dzīvnieka izmitināšanas vietas maiņu0

Foto: pexels

Mājdzīvnieku pagaidu saimniekam uz laiku, kamēr dzīvnieka īpašnieks nespēj pildīt savus pienākumus vai līdz mantojuma tiesību apstiprināšanai saimnieka nāves gadījumā, būs jāiesniedz Lauksaimniecības datu centrā (LDC) iesniegumu par dzīvnieka turēšanas vietas maiņu, paredz valdības atbalstītie grozījumi mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtībā.

Noteikumos paredzēts veids, kādā mājas (istabas) dzīvnieka turētājs informē LDC par mājdzīvnieka turētāju un turēšanas vietas maiņu. Lai kļūtu par reģistrēta mājdzīvnieka turētāju uz laiku, kamēr tā īpašnieks nespēj pildīt dzīvnieka īpašnieka pienākumus vai kamēr tiek apstiprinātas mantojuma tiesības dzīvnieka īpašnieka nāves gadījumā, personai jāiesniedz LDC iesniegumu par mājdzīvnieka turētāja un turēšanas vietas maiņu.

LDC jāreģistrē dzīvnieka turētāju un jāizdara izmaiņas reģistrētajā informācijā par mājdzīvnieku, pamatojoties uz mājdzīvnieka īpašnieka vai turētāja uzrādīto personu apliecinošo dokumentu, atbilstošu pilnvarojumu, ja dzīvnieku reģistrē juridiskās personas pilnvarota persona vai mājdzīvnieka īpašnieka pilnvarots turētājs, un mājdzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību.

Zemkopības ministrija (ZM) noteikumu projekta anotācijā norāda, ka šāda iespēja nodrošina dzīvnieka aprūpi un neuzliek slogu pašvaldībām segt izdevumus par dzīvnieka ievietošanu un turēšanu patversmē. Šo pakalpojumu varēs sniegt gan klātienes, gan neklātienes kanālos.

Saistītie raksti

Līdz ar grozījumiem plānots nodrošināt arī nepārprotamu Veterinārmedicīnas likumā noteikto prasību piemērošanu attiecībā uz dzīvnieku īpašnieka vai turētāja pienākumu nodrošināt suņu apzīmēšanu un reģistrāciju, tai skaitā suņu, ko atsavina pastāvīgai turēšanai ārvalstīs, līdz četru mēnešu vecumam vai agrāk, ja suni atsavina līdz noteiktā vecuma sasniegšanai.

Grozījumu projektā iekļauts arī mājdzīvnieka reģistrācijas un ziņojuma par notikumiem ar reģistrētu mājdzīvnieku veidlapās iekļaujamās informācijas saturs un apmērs. Minēto veidlapu formas izveidos un savā tīmekļvietnē ievietos LDC.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 14 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
25 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
2 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai 1
1 stunda