Praktiski
Mājas

Bez trokšņiem un putekļiem: Logu filtri mājokļa ventilācijai0

Foto: F8 Studio/SHUTTERSTOCK

“Dzīvoju netālu no ostas kravu pārkraušanas termināļa. Mājoklim savulaik ierīkoti plastmasas logi, taču trūkst ventilācijas. Protams, varētu telpas regulāri vēdināt, taču uztrauc, ka gaisā būs daudz putekļu, īpaši siltā un sausā laikā, turklāt pavasaros veselības problēmas varētu sagādāt gaisā esošie ziedputekšņi. Kā rīkoties?” jautā Jānis Rīgā.

 

Bez gaisa apmaiņas nevar

Lai telpās uzlabotu mikro­klimatu un izvadītu lieko mitrumu, kas visbiežāk ir kondensāta un līdz ar to pelējuma rašanās iemesls, protams, svarīga pietiekama gaisa apmaiņa. Taču vienlaikus arī nepieciešams attīrīt no āra ieplūstošo gaisu.

Ja logi jau iebūvēti, praktisks risinājums ir kompaktie logu filtri – tos iebūvē logā, un tie vienkārši darbojas, ievadot telpā attīrītu gaisu. Lai sasniegtu maksimālu efektu, gaisa filtrēšana notiek, jau gaisam ieplūstot telpā.

Nelielajam un kompaktajam filtram pat nav jābūt ieslēgtam vai izslēgtam – tam nav nepieciešama enerģija. Logu filtri nodrošina pastāvīgu filtrēta svaiga gaisa plūsmu telpā – pat ja logi ir aizvērti, tie nodrošina skaņas izolāciju, neliekot izvēlēties starp trokšņiem uz ielas un svaigu gaisu.

 

Kompakto filtru priekšrocības

• Filtrs nepieļauj izplūdes gāzu, putekļu un ziedputekšņu iekļūšanu telpā.

• Tiek nodrošināta svaiga gaisa pieplūde, samazinot mitruma un pelējuma veidošanās risku.

• Mazinās saaukstēšanās iespējamība, īpaši ziemā.

• Samazinās skābekļa deficīts – uzlabojas pašsajūta un veselība.

• Tiek normalizēts miega režīms, kas palīdz atjaunot fiziskos un garīgos spēkus.

• Tiek saglabāta logu skaņas izolācija, pasargājot no ārpasaules trokšņiem.

 

Loga filtra uzstādīšana

SIA Logu Filtri pārstāve Vita Dārziņa skaidro, ka logu filtrs ir neliela (18,5 x 2,8 cm) ierīce, ko var uzstādīt jebkurā jau esoša loga daļā, būtiski neietekmējot tā dizainu un konstrukciju.

Logu filtrs nodrošina optimālu gaisa plūsmu, lai uzturēšanās telpā būtu veselībai un labsajūtai labvēlīga. Viena loga filtra ierīkošana aizņem tikai 30 minūtes.

Lai sasniegtu labāko rezultātu, ieteicams katrā telpā, kuras platība nepārsniedz 20 m2, ierīkot vismaz vienu loga filtru. Logu filtrs ir risinājums, kas tapis, sadarbojoties inženieriem, zinātniekiem un mediķiem.

“Turklāt šāda sistēma palīdz rūpēties par bērnu un mājdzīvnieku drošību. Telpā vienmēr ir svaigs gaiss un tiek novērsta iespēja, ka, piemēram, bērns telpas vēdināšanas laikā var nejauši uzrāpties uz palodzes un izkrist.

Vēdināšana notiek nepārtraukti, un neveidojas caurvējš, siltajā gadalaikā šādi filtri nepieļauj insektu iekļūšanu telpās. Logu filtra cena ir, sākot no 38 eiro.

Tā filtrēšanas elements maksā četrus eiro, tas jāmaina reizi pusgadā, bet, ja gaisa kvalitāte ārpus mājokļa ir sliktāka, – reizi četros mēnešos,” skaidro Vita Dārziņa.

Logos iebūvējamās ventilācijas sistēmas piedāvā arī citi uzņēmumi. Piemēram, SIA Logi24 piedāvājumā ir ventilācijas sistēma Air-Box ECO ar filtru.

Ierīce, kas izmaksā nepilnus 25 eiro, attīra ienākošo gaisu no putekšņiem, putekļiem, sporām un kvēpiem dzīvojamajās telpās ar mehānisku vai dabisku ventilāciju. Tā slāpē trokšņus. Filtri ar dažādu gaisa attīrīšanas pakāpi nopērkami par nepilniem sešiem eiro.

Lai iebūvētu ierīci, nav nepieciešama spraugas iefrēzēšana ne loga vērtnē, ne rāmī. Atliek tikai izgriezt nelielu gabalu loga rāmja un vērtnes blīvgumijas un piestiprināt ierīci.

Pēc līdzīga principa darbojas arī sistēma Vent SYS, kas vienam logam izmaksās ap 25 eiro. Ierīces montāžu bieži var paveikt katrs pats desmit minūtēs.

Ja rodas iespēja vēlāk ierīkot sarežģītāku ventilācijas sistēmu, piemēram, ar rekuperāciju, atliek tikai noskrūvēt esošo sistēmu un ievietot atpakaļ blīvgumijas gabaliņus.

Tomēr jāatceras, ka ar gaisa pieplūdes vietu būs par maz, – jābūt arī nosūces sistēmai (brīviem ventilācijas kanāliem), kas radīs vilkmi. Īpaši aktuāli tas ir augšējos ēku stāvos, un ar spiedienu starpību var būt par maz, lai veidotos nepieciešamā gaisa plūsma.

 

Fakti

Saistītie raksti

Elpojot patērējam gaisa skābekli un radām ogļskābo gāzi. Zinātnieki aprēķinājuši – guļot radām 10 litru CO2 stundā, kustoties 23 litrus stundā, strādājot smagu fizisku darbu 50–100 litru stundā.

Tāpat radām paaugstinātu mitrumu svīstot aktīvas darbošanās laikā. Ģimene, kurā ir četri cilvēki, diennaktī rada 8–15 kg ūdens, tikai svīstot vien.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
13 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
14 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 2
8 stundas