Praktiski
Rokdarbi

Košs un dzīvs laikrādis savām rokām!0

Foto: SHUTTERSTOCK

Sociālajā tīklā Facebook atsaucību un sajūsmu izpelnījies Līgas Apeinānes pulkstenis. Tik košs un arī praktisks rotājums. Var mēģināt atkārtot, papildinot ar citām idejām.

Līga Apeināne netur sveci zem pūra un izstāsta, kā tikusi pie laikrāža. “Pagājušā gada oktobrī pabeidzām būvēt saimniecības ēku. Tā ir pie pašiem iebraucamajiem vārtiem, bet man šķita – tāds perfekts tukšums,” stāsta Līga.

Viņa jau sen bija domājusi, ka ļoti patiktu, ja pagalmā būtu laikrādis, lai, dārzā kaut ko darot, ir, kur paskatīties, cik pulkstenis. Bet izrādās, ka tādi āra pulksteņi nemaz nav nopērkami. Meklējusi vairākos veikalos. Pēc izmēra vienu tādu atradusi, bet nav paticis, turklāt tā cena – 70 eiro.

Nekas neatlika – jātaisa pašai. Līga Apeināne pēc izglītības nebūt nav saistīta ar radošām lietām, bet, ja prasme ir rokās un ideja galvā, viņa prot likt prasmes lietā.

“Interesējos par dizainu. Ar mazo meitu dzīvoju pa mājām, un gribas vidi iekārtot mājīgu un skaistu,” viņa komentē. “Gribēju kaut ko košu. Izdomāju, ka ciparu vietā var likt puķes – podiņos vai vāzītēs.”

 

1. Podiņi (kašpo) pirkti veikalā Pepco. Katrs orientējoši maksājis 99 eirocentus. Līga izvēlējusies gan lielākus, gan mazākus, lai nebūtu perfekti vienādi.

Tos Līga piekrāsoja, jo trauciņi bija ar spīdumu, bet viņai gribējies mazliet vecinātu izskatu. Bija palikusi krāsa, un ar trauku mazgājamo sūkli nomatējusi virsmu, lai nespīd.

2. Vīrs Aivars 20 minūtēs sagatavojis pamatu (aptuveni 1 metra diametrā). Dēļi nav krāsoti, ņemti vecāki. Līga domā tos vēl vecināt, nokrāsojot ar īpašu balto krāsu. “Man gribas, lai tie izbalo saulē, ieplaisā,” piebilst Līga.

Katrs podiņš pie dēļu pamatnes pieskrūvēts ar vienu skrūvīti. Podiņos var izurbt caurumus, lai ūdenim, kad augi tiks laistīti, būtu kur notecēt. Bet Līga neesot no tiem, kas ļoti uzmanīs iestādītos augus, lai tie ilgāk ziedētu. Kad nokaltīs, likšot vietā citus.

3. Lielais pulksteņa mehānisms atrasts mājaslapā: www.pulkstenis lv, kur piedāvājumā dažādu izmēru mehānismi ar rādītājiem. Tas izmaksājis mazliet vairāk par 10 eiro, atsūtīts uz pakomātu Omniva.

Lai pasargātu pulksteņa mehānismu – mitrums nesabojātu bateriju (lai gan pulkstenis ir zem nojumes), virs tā ar karsto līmi uzlīmēts plastmasas jumtiņš.

 

Idejas

Saistītie raksti

Tagad podiņos daļa ir arī koši mākslīgie ziedi. “Izvēlējos tādus, kas izskatās dabīgāki, jo ir nopērkami arī ar zilzaļām lapām. Citos traukos ieliku izplaukušas tulpes, hiacintes podiņos. Pavasarī, kad viss sāks plaukt, iestādīšu kaut ko citu.”

Vasarā kompozīciju varēs mainīt vai ik dienu – iestādīt vasaras puķes, ielikt pļavu ziedus, zarus. Rudenī lieliski varētu izskatīties virši. Uz Ziemassvētkiem varēs veidot dažādas kompozīcijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
12 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
30 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Čehija atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus pirms Lieldienām
11 minūtes
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas