Praktiski
Sadzīve

Lai darbi nebuksē: Strādā mājās, bet jūties kā birojā!0

Foto: Pixabay

Mūsdienu tehnoloģiju attīstība viegli ļauj pārcelt darba vietu no biroja uz mājām. Lai satiktu kolēģus, saplānotu darbus un apkalpotu klientus, nepieciešams tikai kabatas izmēra birojs, kas ar interneta palīdzību ļauj īstenot visas ieceres. Samsung ir apkopojis idejas un lietotnes, kas palīdzēs organizēt darbu un mājās izdarīt tikpat daudz kā birojā.

Pielāgota darba vide

Uzsākot strādāšanu no mājām, svarīgi ir atrast tam piemērotu vidi, kur netraucē apkārtējie trokšņi un uzmanību nenovērš televizors, mājinieki vai citi faktori. Svarīgi ir visu iekārtot tā, lai blakus ir pats nepieciešamākais – darba galds, dators, pielāgots apgaismojums un labs interneta pieslēgums.

Ja ar to ir par maz un strādāt mājās joprojām trūkst motivācijas, ieteicams “izkāpt ārā” no halāta un čībām. Profesionāls apģērbs ļaus justies kā darbā un mudinās izpildīt pienākumus.

Digitālie palīgi

Tehnoloģijas ļoti atvieglo saziņu un darbu izpildi, tāpēc nepieciešams atrast sev piemērotākās lietotnes, kas palīdzēs komunikācijā ar kolēģiem, virtuālo kalendāru izveidē un darba procesu uzskaitīšanā.

Piemēram, “Google Duo” palīdzēs radīt produktīvu darba vidi mājās, jo komanda būs viena zvana attālumā. Šī lietotne ļauj sazināties ar kolēģiem video zvana formātā, reālajā laikā, neatkarīgi no izmantojamās viedierīces operētājsistēmas.

Lai darāmo lietu saraksts ir pārskatāms, noderēs programma “Trello”, kas ir kalendāra tipa lietotne, kurā var atzīmēt gan plānotos, gan izdarītos darbus, kā arī redzēt kolēģu plānus.

Lai būtu vieglāk dalīties ar dokumentiem un prezentācijām, mazi un vidēji uzņēmumi var izmantot Google mākoņa risinājumu “G Suite”, kas pārsūta datus un vienviet ļauj komunicēt ar kolēģiem.

Pārnēsājams birojs kabatā

Mūsdienās teju katram kabatā ir viedierīce, ar ko var paveikt daļu vai pat visus ieplānotos darbus – ātri reaģēt uz ziņām, e-pastiem un zvaniem, arī pārskatīt dokumentus, piedalīties video sapulcēs un darīt citas nepieciešamas lietas.

Iknedēļas rituāli

Lielākais no izaicinājumiem ir saglabāt pašdisciplīnu. Papildus tam, viens no trūkumiem ir arī komandas sajūtas zudums, tāpēc nepieciešams meklēt risinājumus, kas to spētu novērst. Piemēram, iknedēļas konferences vai video zvani lietotnē “Skype” ļauj gan ieraudzīt, gan sadzirdēt sen nesatiktos kolēģus.

Virtuālās tikšanās laikā var vienoties par pienākumiem, sadalīt atbildības, dalīties jaunumos un precizēt jautājumus, kas radušies laika gaitā.

Laika plānošana

Liela privilēģija strādājot mājās, ir privāta laika plānošana, izvērtējot personīgās prioritātes. Katru dienu, sākot ar darbu sarakstu, ir iespējams ne tikai saplānot 8 stundu darba dienu, bet arī laikus paredzēt radošās pauzes, kas uzlabos darba kvalitāti.

Saistītie raksti

Mājas apstākļos var paveikt gan visus darbus, gan arī pagatavot veselīgu maltīti, ierīkot stūrīti sportam vai noskatīties ziņas. Pēc nelielas pauzes no jauna būs enerģija darbam.

Svarīgi neaizmirst, ka starp darbu un mājām ir jābūt līdzsvaram, tāpēc, beidzoties darba dienai, jāatstāj domas par darbu tam paredzētāja vietā vai telpā un jāpārģērbjas mājas drēbēs, vai jāizdomā kāds cits rituāls, kas ļaus pārslēgties mierīgākā režīmā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 39 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
50 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
3 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai 1
1 stunda