Praktiski
Sadzīve

Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm0

Foto: Pexels

Bieži vien pilsētnieki pret lauku iedzīvotājiem attiecas mazliet augstprātīgi, taču ir laiks paskatīties uz lauku dzīves priekšrocībām no cita skatupunkta. Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm?

Darāmo darbu saraksts

Lai paspētu apdarīt daudzos darbus, laukos bieži vien celšanās notiek līdz ar saules gaismu. Darāmo darbu saraksts, kas lauku mājās bieži vien nebeidzas nekad, liek čakli rosīties visu dienu, daudz laika pavadot svaigā gaisā.

Lauku iedzīvotāji pretstatā nerunīgajiem un īgnajiem pilsētniekiem, ir vairāk atvērti un draudzīgi. Atrašanās dabā un kustībā, saskare ar dzīvniekiem mazina depresijas un trauksmes risku.

Draudzība ar kaimiņiem

Laukos bieži vien kaimiņi ir tie, ar kuriem var nesteidzīgi patērzēt, apspriežot jaunākos notikumus, palūgt palīdzību, kopīgi izdzert tasi kafijas. Dažkārt kaimiņi kļūst par īstām atbalsta personām, ko visbiežāk nevar teikt par daudzstāvu namu iedzīvotājiem pilsētā.

Dažkārt cilvēki dzīvo gadiem vienā kāpņu telpā, nezinot pat kaimiņa vārdu- tas veicina atsvešinātības un vientulības rašanos, kas savukārt ilgtermiņā nelabvēlīgi ietekmē emocionālo labsajūtu.

Vakariņošana ģimenes lokā

Laukos nav iespējas vairākas reizes dienā ieskriet kafejnīcā vai paķert kādas uzkodas pa ceļam, tādēļ tiek gatavotas kopīgas ēdienreizes, pulcinot pie galda visu ģimeni. Kopīgas maltītes satuvina, ļauj uzzināt par citu ģimenes locekļu gaitām, kļūst par vienojošu elementu mājas dzīvei.

Atteikšanās no mirkļa iegribām

Laukos ir jāizvērtē, kas tev patiešām nepieciešams, jo veikals visbiežāk atrodas krietnu gabalu no mājām, līdz ar to tiek iegādāts tikai patiešām svarīgais.

Saistītie raksti

Bieži vien pilsētnieki, pavadot vasaru laukos, ir pārsteigti, cik pilsētā daudzas lietas likušās neaizstājamas un svarīgas, bet, izbraucot ārā no pierastās vides, to iedomātais nozīmīgums zūd, ļaujot ietaupīt naudu un arī paskatīties uz savu dzīvi un ikdienas ieradumiem no cita rakursa.

Bērnu nodarbināšana

Pilsētā bieži vien bērni garlaikojas, pavadot laiku pie viedierīcēm. Laukos visbiežāk bērniem ir pienākumi, kas jāpaveic, kā arī vairāk iespēju būt pie dabas, skraidīt savā vaļā, aizmirstot par ekrānu pievilkšanas spēku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
3 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai 1
2 stundas