Praktiski
Mājas

Kas jāņem vērā, noformējot kredītu mājokļa remontam0

Kredīts mājokļa remontam – tas ir viens no risinājumiem, lai nekustamajā īpašumā veiktu labiekārtošanas darbus, kosmētisko vai kapitālo remontu.

Remonta izmaksas atkarībā no vajadzībām var būt gan no dažiem simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Vidumēra mājsaimniecībai tās nav summas, ko var iegūt, samazinot izdevumus citām vajadzībām. Jā, var jau remontēt pa mazam posmam, izmantojot tikai regulāros ienākumus, bet tas rada daudz neērtību. Tāpēc kredīts mājokļa remontam šķiet loģisks, jo:

  • ļauj veikt visus remontdarbus reizē un īsākā laika posmā;
  • īsāku laiku jāpiedzīvo neērtības (dzīve remontā vai dzīvošana citur);
  • netiek traucēta budžeta stabilitāte;
  • nav jāatsakās no citām vajadzībām par labu remonta izmaksām;
  • var īstenot arī finansiāli apjomīgas ieceres (komunikāciju, apkures, logu, jumta nomaiņa u.c.).

Protams, kredīts mājokļa remontam ir tāds pats kredīts kā citi – tas jāatmaksā, ir jāmaksā procenti, kādu laiku tie ir izdevumi, kas jāiekļauj budžeta obligātajā sadaļā. Tomēr, atbildīgi samērojot savas vajadzības ar finansiālajām iespējām, rezultāts var sniegt to, ko vēlaties – ērtības, uzlabotu dzīves telpu, mazākus izdevumus nākotnē, ja veic labiekārtošanu, uzlabo īpašuma energoefektivitāti.

Izvēlēties pareizo kredīta veidu

Ilustratīvs attēls.
Foto no LA arhīva.

Kredītu, ko izmantot mājokļa remontam, teorētiski noformēt var dažādos veidos. Kredīttirgū tiek piedāvāti daudzi pakalpojumi, tāpēc ir svarīgi izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko.

Šajā gadījumā izdevīgs nebūs ātrais kredīts, jo tam ir gan augsta procentu likme, gan nepieciešamība atdot visu summu reizē. Kā arī diez vai summas, ko piedāvā ātrie kredīti, spēs nosegt kārtīgu remontu. Protams, ja paredzēts vien izlīmēt jaunas tapetes un nokrāsot grīdu, iekļaujoties nelielā summā, tad varbūt ir vērts padomāt par šo kredīta veidu.

Piemērotāks būs patēriņa kredīts vai kredīts īpašuma remontam ar hipotekāro ķīlu.

Patēriņa kredīts var būt pat līdz 10 000 eiro, tam nav nepieciešama ķīla, ja ir stabila darbavieta un pietiekami ienākumi.

Bet kredīts īpašuma remontam ar hipotekāro ķīlu būs piemērots, ja vajadzīga lielāka naudas summa remontam vai īpašuma atjaunošanai. Pats īpašums kalpos kā ķīla aizdevumam. “Latvijas Hipotēka” ir viens no kreditoriem, kas specializējies šāda veida aizdevumos.

Šos kredītus atmaksā ilgākā laika posmā ar samērīgiem ikmēneša maksājumiem.

Atbildīgi izvērtēt savu maksātspēju

Ikvienu kredītsaistību gadījumā vienmēr atbildīgi jāpaskatās uz savām finansēm un nodarbinātību — ne tikai šodien, bet arī nākotnes perspektīvā. Kredīts būs jāatmaksā ilgāku laiku, tāpēc ir svarīgi, vai varēsiet pildīt līgumsaistības arī pēc pusgada, diviem vai pieciem gadiem.

Reālistiskas remonta ieceres

Lēmums par remonta nepieciešamību var būt emocionāls. Tāpēc ir labi nedaudz nogaidīt un nošķirt mirkļa iegribas no pamatotām vajadzībām. Jūs negribēsiet vairākus gadus maksāt par remontu un interjera maiņu, kas galu galā nemaz tā īsti nepatika vai pat nebija nepieciešams.

Vai tiešām jūsu mājoklim nepieciešams remonts? Varbūt pietiek ar interjera akcentu, aizkaru un dīvāna spilvenu maiņu, lai iegūtu “jauna” mājokļa sajūtu?

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
3 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Sausums posta Latviju. Svētdien izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
13 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kad notiek cīņa par cilvēku prātiem, tāda lieta kā nacionālā identitāte, ir būtiski svarīga. Intervija ar Latvijas Vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti
Intervija 1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
4 stundas