Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķenes brīnumainā atgriešanās mājās jeb padomi, kā meklēt pazudušu kaķi0

Foto: Aldis Šēnbergs

Šis ir stāsts par bezgala mīļu kaķenīti Nordinu, kas uz pasauli veras ar lielām, apaļām acīm kā bērns visa mūža garumā, un vienu dienu izkrīt pa logu un pazūd bez pēdām!

Tikai pateicoties saimnieces neatlaidībai un vairāku līdzcilvēku palīdzībai, pārbijusies Nordina pēc vairākām dienām atgriežas mājās.

Tā kā kaķis ir iemīļots mājdzīvnieks daudziem no mums, Nordinas meklēšanas pieredze varētu būt noderīga arī citiem.

Kā rīkoties situācijā, kad pazudis kaķis?

Lai cik noskumuši saimnieki būtu, ieteicams atcerēties – mājas kaķi vairums gadījumos atrodas. Vajag vien laiku, lai viņi nomierinātos.

Nākošais – izanalizēt situāciju. Šajā gadījumā kaķis izkrita pa otrā stāva logu un “piezemējās” uz samērā mīkstas zemes, nevis asfalta. Tātad teorētiski kaķis varētu nebūt ievainots.

Tā kā mājas mīlulis ārpus savas teritorijas ir ļoti bailīgs un nedrošs, viņš mēģinās žigli noslēpties. Tā notika arī šajā reizē. Nordina ieskrēja pagraba lūkā, kas atradās tieši zem loga.

Protams, iespējams otrs variants, ka minkāns izbīlī skrien mājai pretējā virzienā. Tad kaķi atrast ir ļoti grūti. Un nevar paļauties uz to, ka viņš pratīs atgriezties.

Foto: Aldis Šēnbergs

Saimniece pieņēma, ka viņas mīlule noslēpusies pagrabā, regulāri to izstaigāja visā garumā saucot Nordinu, kā arī apstaigāja pagraba lūkas no mājas ārpuses.

Tik satraukta, ka mūk pat no saimnieces

Un raugi jau pēc pāris dienām viņas Nordina piesaulīte snauduļoja pie vienas no lūkām. Diemžēl dzīvnieks bija tik tramīgs, ka pat no saimnieces sabijās un žigli pazuda pagrabā.

Pēc tam vairākas dienas no ārpuses ar dēļiem aiztaisot ciet pagraba lūkas, viņa gāja meklēt savu mīluli pagrabā. Vienu reizi laimējās to ieraudzīt, bet arī šoreiz kaķis aizmuka.

Tad nolēma, ka Nordina ir tik pārbijusies, ka pati rokā nedosies un jāuzstāda ķerambūris. Nezinātājiem var paskaidrot, ka tās nav meža zvēru lamatas, bet režģots stiepļu būris.

Tajā ieliek ēdienu, un, līdzko dzīvnieks ieiet, gala durvis aizcērtas. Dzīvnieks ir vesels un neievainots, bet tā ir iespēja noķert bailīgus murrātājus.

Foto: Aldis Šēnbergs

Tā šoreiz arī Nordina ieskrēja pagrabā novietotā ķerambūrī. Neaprakstāms bija saimnieces prieks, kad piektās dienas rītā būrī sēdēja viņas mīlule. Tā lūk, beidzās minces meklēšanas “operācija” piecu dienu garumā.

Ieteikumi tiem, kam pazudis kaķis

1. Pie tuvējām mājām izlikt paziņojumus par pazudušo kaķi.

2. Informēt tuvējo veterināro klīniku (īpaši, ja tā ir mazpilsēta), jo uz turieni parasti aiznes vai veterinārārstiem pastāsta par atrastiem dzīvniekiem.

Saistītie raksti

3. Pazudušā mīluļa foto telefonā parādīt arī tuvējo māju iedzīvotājiem, kas regulāri izved pastaigā suņus vai pastaigājas mājas apkaimē.

4. Ievietot paziņojumus sociālajos tīklos, kā arī dzīvnieku policijas mājas lapā.

5. Noskaidrot, kura dzīvnieku patversme atbild par pazudušiem/atrastiem mājdzīvniekiem esošā pilsētā, pagastā, ciemā un informēt to.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
13 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
14 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
56 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 2
8 stundas