Praktiski
Mājas

Kā iekārtot mājokli atbilstoši temperamentam0

Publicitātes foto

Kāpēc vieni savā mājoklī jūtas omulīgi, bet citi ne? Izrādās, ka svarīgi ir ne tikai modīgi iekārtot telpas, bet pieskaņot tās konkrēto cilvēku temperamentam.

Atšķirīgas un vienojošas iezīmes cilvēku temperamentā atklāja jau senais Hipokrāts. Viņš bija tas, kurš visus iedalīja četros, šobrīd zināmajos temperamenta veidos – sangviniķis, holeriķis, melanholiķis un flegmatiķis.

Lai gan grūti sastapt cilvēku, kurš pilnībā atbilstu tikai vienam psihotipam, katrā tomēr dominē zināms daudzums iezīmju no viena, konkrēta temperamenta. To tad arī vērts ņemt vērā, iekārtojot savu mājokli.

Gaiss un gaisma sangviniķim

Publicitātes foto

Sangviniķi ir sabiedriski, atvērti, aktīvi un tiecas pēc visa jaunā. Tāpēc viņu mājoklī noteikti atradīsies vieta jaunajām tehnoloģijām un dažādām tehniskām ierīcēm.

Gaisīgais raksturs tiecas pēc gaismas un plašuma – šajos interjeros nebūs cieši aizklātu logu, standarta plānojumu vai daudz mēbeļu, tieši otrādi – šeit būs plaši stiklojumi, atvērti plānojumi, vieglas, brīvstāvošas mēbeles.

Arī krāsu palete sangviniķa mājoklī būs koša un dzīvespriecīga, kas lieliski izcelsies uz baltā fona. Sangviniķi labi jūtas postmodernisma un klasiskā stila interjeros.

Nederēs – tradicionālas lielgabarīta mēbeles (sekcijas, skapji), tumša krāsu palete, bagātīgas logu drapērijas, puskrēsla, smagi paklāji, standarta risinājumi.

Derēs – gaišas telpas, lieli logi ar lodžijām vai terasēm, dzīvespriecīga toņu palete, gudrās mājas tehnoloģijas, advancēta virtuves tehnika.

Komforts holeriķim

Publicitātes foto

Šī tipa pārstāvji arī ir aktīvi un darbīgi, bet pēc rakstura nenosvērti, ātri iekarst un tik pat ātri nogurst. Līdz ar to viņiem ļoti nepieciešamas mājas, kurās atgūt dvēseles līdzsvaru un atpūsties.

Tomēr tieši holeriķi ir tie, kas jūtu uzplūdā pieņem nepareizus lēmumus, kā rezultātā interjera iekārtošanu un remontu nākas veikt atkal un atkal, līdz holeriķis tiek pie tāda mājokļa, kurā viņu nekas nekaitina.

Lai apmierinātu holeriķa mainīgās prasības, mājoklī noderēs viegli transformējamas starpsienas un mēbeles, kas iekārtojumu ļaus periodiski mainīt.

Savukārt, lai nomierinātu satraukto prātu, jāizmanto zilo un sudrabaino toņu palete, kas vislabāk noderēs guļamistabās. Sarkano un rozā toni gan jāizmanto uzmanīgi – detaļās un tikai kombinējot ar balto vai melno.

Holeriķi vislabāk atpūšas high teh, minimālisma vai japāņu stila interjeros. Nederēs – retro stila interjeri, košas krāsas, spilgtas apdrukas un plānojumi, kas neko neļauj mainīt.

Derēs – dažādi transformējamas, moduļu tipa mēbeles, smaragda, visu nokrāsu zilie un sudrabainie toņi, keramikas, koka un metāla apdares, oriģināli gaismekļi, kas rada izkliedētu, nomierinošu gaismu.

Drošība melanholiķim

Publicitātes foto

Romantiskā, radošā, bet viegli ievainojamā melanholiķa daba meklē tādu mājokli, kurā varētu justies drošībā. Patvēruma sajūta šī tipa pārstāvjiem ir ļoti nozīmīga.

Tāpēc viņu mājoklī nebūs mēbeļu ar asiem stūriem, dekoru ar stingrām līnijām un izaicinošiem krāsu salikumiem, kā arī pārāk mūsdienīgiem risinājumiem.

Šeit visam jābūt omulīgam un dabiskam, lai netraucētu melanholiķiem priecāties par daudzajiem suvenīriem, skaistumlietiņām un mīļajiem nieciņiem, kas viņiem ļoti svarīgi.

Publicitātes foto

Vislabāk jūtas klasiskos, romantiskos, vintage vai kantri stila interjeros. Nederēs – tīri, koši toņi, mainīga atmosfēra, tehnikas brīnumi un spožas virsmas.

Derēs – mīkstās mēbeles: plaši dīvāni un ērti krēsli ar dabiska auduma tapsējumu pasteļtoņos; daudzi plaukti, nišas un kumodes; bagātīgi drapējumi un daudzveidīgs apgaismojums; ķiršu, terakotas, aveņu, purpura un dzeltenie toņi, kas piešķirs melanholiķim lielāku pašpārliecinātību, savukārt, gaiši zilās un salmu nokrāsas lieliski derēs atpūtas zonā.

Lakonisms flegmatiķim

Publicitātes foto

Šim tipam ļoti svarīga nemainība, kvalitāte un drošība, jo viņam grūti piemēroties jebkādām pārmaiņām. Līdz ar to interjerā dominēs lietas un mēbeles, kas laika gaitā pārbaudītas, nevis moderni risinājumi.

Ļoti novērtē mākslas un antikvāras vērtības, arī istabaugu klātbūtni. Vislabāk jūtas klasiskos interjeros. Nederēs – modernas, transformējamas, arī plastmasas mēbeles, tumši toņi, daudzi dekori.

Saistītie raksti

Derēs – ērts, pārdomāts plānojums, kvalitatīva un izturīga apdare, dabiskā koka mēbeles, daudzi istabaugi, akvāriji, auksto toņu palete, kas var būt arī spilgta.

Publicitātes foto

Atpūtai labi derēs zili zaļās nokrāsas, bet darba zonai baltā, pelēkā, dzeltenā un smilšu krāsa.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
2 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Kļūs vēsāks, bet vai pierims vējš? Laika prognoze pirmdienai
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
SKDS noskaidrojusi cilvēku viedokli par administratīvi teritoriālo reformu. Nekā glaimojoša
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pāvests: Lielie cilvēces pārbaudījumi – arī šī pandēmija – var darīt mūs vai nu labākus, vai sliktākus
24 minūtes