Praktiski
Dārzs

Kā lolot dekoratīvos kāpostus0

Foto: Inita Šteinberga

Dārzus un pilsētu apstādījumus šogad rotāja ļoti skaisti dekoratīvie kāposti. Kā pašam tos audzēt un kopt, un kā paildzināt to mūžu?

Rudens prieks

“Dekoratīvie kāposti ir tipisks rudens prieks. Cik ilgs tas būs, atkarīgs no laika apstākļiem,” skaidro stādu audzētāja Inita Zepa. Šis rudens kāpostiem īpaši patika.

Aukstuma periods bija septembrī, bet vēlāk laika apstākļu dēļ augi dobēs izskatījās kā iekonservēti. Dekoratīvajam kāpostam ir tādas pašas prasības kā parastajam.

Nelielu salu tas pacieš labi. Kāposts pat var sasalt un atkal atlaisties. Taču, ja sals regulāri mijas ar atkusni, augs būs pagalam.

Dekoratīvos kāpostus mēslo tikmēr, kamēr tie aug, līdz septembrim. Vēlāk rudenī augi gan saglabājas glīti, bet attīstība vairs nenotiek, tie tikai veģetē.

 

Jāsargā no kaitēkļiem

Dekoratīvos kāpostus var sēt vasaras vidū un audzēt tāpat kā galviņkāpostus. Veikalos ir liela sēklu dažādība. Taču regulāri jāapskata stādiņi, jo, ja kaitēkļi, piemēram, kāpostu balteņa kāpuri, gliemji, sabojā lapas, nekāda skaistuma vairs nebūs.

Stādaudzētavās augi tiek speciāli apsmidzināti pret šādiem bojātājiem. Mazdārziņā kaitēkļus var nolasīt ar rokām. Dekoratīvos kāpostus, atšķirībā no parastajiem, stāda podos, lai septembrī varētu izņemt un pārstādīt dobēs vai balkonu kastēs, netraumējot sakņu sistēmu.

Tādēļ papildu rūpe ir uzmanīt, lai podi neiekalstu un mitruma būtu gana. Kad kāposti iestādīti dobēs, rudenī tie īpašas pūles vairs neprasa, jo mitruma pietiek un kaitēkļi ir rimušies.

Apstādījumos lapaiņi būs skaisti, kamēr laika apstākļi ļaus, bet paildzināt to mūžu nekādi nevar, un segt nav vērts. Nosalušos kāpostus novāc atkusnī vai sagaida pavasari.

 

Laba ideja!

Saistītie raksti
Foto: Inita Šteinberga

“Dažus kāpostu podiņus var ienest telpās. Arī tur tie diezgan ilgi būs koši un glīti. Krāsainās, nokritušās lapas ir arī labs floristikas materiāls,” iesaka Bulduru Dārzkopības vidusskolas floristikas pasniedzēja Ineta Ozoliņa-Skrūzmane.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Aicina neuzķerties uz elektrības taupīšanas “brīnumierīču” reklāmām
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Kauleņkokiem patīk vējā
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Mutē kūstoši šokolādes kēksiņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 6 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
16 stundas