Praktiski
Rokdarbi

Iznākusi jauna tematiskā avīze “Interjers pašu veidots”. Lasi un iedvesmojies!0

“LA” izdevniecība gadu iesākusi ar darboties rosinošu tematisko avīzi “Interjers pašu veidots”, kurā rodami ieteikumi, kā pašiem darināt dažādas lietas no dabas materiāliem: koka ripām un to zariem, pludmalē atrastiem skaistiem oļiem, gliemežvākiem, jūras viļņos apslīpētiem stikla un dzintara gabaliņiem, putnu spalvām, čiekuriem, niedrēm, meldriem un pat smiltīm.

Izdevuma autores amatniece Ausma Lukša un žurnāliste bioloģe Vivanta Volkova atgādina, ka mūsdienu cilvēkiem īpaši svarīga ir saikne ar dabu – dabisku materiālu un formu iekļaušana interjerā palīdz vairot dzīvesprieku, turklāt katra pašdarināta interjera lieta izstaro enerģiju, atgādina par brīžiem, kas pavadīti mežā vai pie jūras, meklējot veidošanai nepieciešamo. No interesantas formas zariem, olīšiem, augu stiebriem un citiem materiāliem katrs pats var izveidot vienkāršas lietas: drēbju pakaramo, bilžu rāmi vai kādu citu oriģinālu interjera elementu. Piemēram, interesantas faktūras dēlītis var kļūt par īpašu galda vai sienas pulksteni, ja aizmugurē piestiprina pulksteņa mehānismu, bet stundas simboliski iezīmē ar divpadsmit dzintara gabaliņiem vai skaistiem olīšiem. Dekoratīvus darbus, arī neparastus sienas paneļus var veidot, smiltis sajaucot ar epoksīda sveķiem vai laku. Šī biezā, plūstošā masa atgādina slapjas smiltis, no kādām ceļ smilšu pilis. Smilšu un epoksīda sveķu masa ir trieciendroša un karstumizturīga, no tās var gatavot trauku paliktņus, kā arī ko citu noderīgu.

Izdevuma sadaļās “Soli pa solim” atrodami praktiski padomi, veidojot lampas, svečturus, krūžu paliktņus u. c. interjera priekšmetus. Lūk, kad no koka vai cita materiāla tapusi pamatne naktslampai ar vadu un spuldzes cokolu, no lokana, bet stingra, caurspīdīga plastikāta izveido abažūra formu, kuru noklāj ar jūras izskalotiem stikliņiem. Tos pie plastikāta var stiprināt ar jebkuru stiklam piemērotu caurspīdīgu līmi, bet sacietējušai tai jābūt elastīgai, lai kāds stikliņš neatdalītos. Visvieglāk strādāt ar silikonu, jo karstā līme pārāk ātri sāk cietēt. Izteiksmīgu un romantisku gaismekli var veidot, stikliņus kārtojot un līmējot citu virs cita plakaniski, tad plastikāta pamatne nav nepieciešama.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
12 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
13 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
14 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
39 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Čehija atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus pirms Lieldienām
21 minūtes
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas