Praktiski
Rokdarbi

Ienesiet savās mājās zvanu skaņas! Vēja zvanu darināšana0

Foto-Shutterstock

Skaņas vienmēr ir ap mums, kaut dažreiz tās pat neievērojam: cilvēku sarunāšanās, putnu vīterošana, koku lapu čaboņa vējā, ūdens šalkas, automobiļu motora troksnis. Vēja zvani spēj uzrunāt un saviļņot cilvēkus. Dažādi kultūras fakti ļauj apgalvot, ka vēja zvanu skaņām piemīt maģiskas aizsardzības spējas – ciktāl skan zvani, tiktāl telpa ir “tīra” no ļauniem spēkiem un gariem. Zvans ne tikai attīra telpu, bet arī modina cilvēkā garīgas vibrācijas, kā arī aizsargā šo cilvēku. Novietojot pašu gatavotos vēja zvanus dārzā, uz balkona vai istabā, iegūsiet burvīgu rotājumu, kas efektīgi izskatīsies kā dienas, tā arī nakts laikā.

Vēja zvanu darināšana
Vēja zvanu gatavošana ir aizraujošs un radošs process. To veidošanā varat izmantot visdažādākos materiālus – gliemežvākus, koka sprungulīšus, pērlītes, lentītes, auklas, stieples, rupju dziju, krāsainus stikla gabaliņus, CD diskus, akmentiņus, veikalā nopērkamus zvaniņus, koka vai metāla plāksnes.

Lai pagatavotu attēlā redzamo vēja zvanu, būs nepieciešami dažāda lieluma un formas gliemežvāki, kuru iegūšanu vienlaikus varat apvienot ar pastaigu gar jūru vai uzticēt šo pienākumu bērniem, tāpat noderēs pamatne no koka, kuru varat izgatavot paši vai noskatīt kādā no veikaliem, kā arī aukla vai stieple.

Vispirms pie pamatnes jāpiestiprina aukla (derēs arī makšķeraukla). Lai tā cieši turētos pie pamatnes, ar urbi jāizurbj nelieli caurumiņi. Auklas var būt vienāda vai dažāda garuma. Pie auklām piestiprina gliemežvākus sev patīkamā krāsu gammā un secībā. Šim nolūkam lieliski derēs līmes pistoli.

Kad vēja zvani gatavi, iekariet tos mājas pagalmā esošajos koku zaros vai novietojiet telpā, kur tie sniegs pozitīvas emocijas ik reizi, kad tos uzlūkosiet.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
12 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
27 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA
Sports
LOK vēršas Valsts policijā par nesankcionēta tenisa turnīra rīkošanu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas