Praktiski
Svētki

Idejas galda klājumam dārza ballītei. Koši, neparasti, dekoratīvi0

Dārza ballītē galda klājums nav tik stingri reglamentēts kā svinīgos pasākumos, drīkst valdīt pat neliels haoss, uzsver Dace Šēna. Droši var atteikties no baltā galdauta un tā vietā ņemt spilgtos toņos ieturētu, puķainu, rūtainu vai svītrainu. Rotājumam var izmantot puķes (krizantēmas, rozes, kalanhojes u.c.) dekoratīvos podiņos un arī garšaugus (piparmētras, rozmarīnu, baziliku u.c.) podiņos, kas ir brīnišķīgi dekori un, protams, aromātiska piedeva. Foto – Anda Krauze

Ja vien iespējams, vasarā gribas svaigā gaisā ne vien izdzert dienišķo kafijas krūzi, bet arī klāt pusdienu vai vakariņu galdu. Nedēļas nogalei piestāv svētku noskaņa, ieturot maltīti ģimenes lokā vai pavakarējot plašākā draugu un radu pulkā.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas viesmīlības skolotāja Dace Šēna uzsver, ka ne tikai interesanti ēdieni padara svētkus interesantus, tādai reizei piestāv arī īpašs galda klājums.

– Ikdienas maltītē galveno vietu uz galda ierādām ēdienam, bet dārza ballītē varam atkāpties no ierastā un akcentu likt uz rotājošiem elementiem. Mājasmāte ēdienu var pienest vai arī servēt uz blakusgaldiņa, lai viesi izkustas. Nav jau visu laiku jāsēž un jāēd.

Rozes, kas nenovīst. Lai pagatavotu dažāda lieluma ziedgalviņas, no papīra izgriež trīs atšķirīga lieluma apļus. Apli brīvi griež pa spirāli, precīzi neievērojot slejas platumu (tā var būt apmēram 1 cm plata). Spirāles galā (apļa iekšpusē) atstāj mazu aplīti rozītes pielīmēšanai. Sleju diezgan stingri sarullē. Rulli atlaižot vaļā, papīrs izplešas un veido rozītes formu. Aplīti noklāj ar karsto līmi un piespiež. Tad pielīmē pie koka irbulīša, kas būs rozes kātiņš.

Dārza ballītē galda klājums nav tik stingri reglamentēts kā svinīgos pasākumos, drīkst valdīt pat neliels haoss, uzsver Dace Šēna. Droši var atteikties no baltā galdauta un tā vietā ņemt spilgtos toņos ieturētu, puķainu, rūtainu vai svītrainu. Rotājumam var izmantot puķes (krizantēmas, rozes, kalanhojes u.c.) dekoratīvos podiņos un arī garšaugus (piparmētras, rozmarīnu, baziliku u.c.) podiņos, kas ir brīnišķīgi dekori un, protams, aromātiska piedeva.

Ja vakarēšana ieilgst līdz naktij, neiztikt bez gaismekļiem. Tie var būt svečturī, stikla vāzē vai apadītā burciņā ievietotas dažāda izmēra sveces. Ja gribas oriģinālāku gaismekli, var sameklēt petrolejas lampu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.