Praktiski
Mājas

Gaumīga dzīvesvieta, priekpilna atmosfēra, klusa apkārtne – jaunākās mājokļu dizaina tendences0


Krāsainības un dažādības radīšanai var izmantot pat sienas paneļus.
Krāsainības un dažādības radīšanai var izmantot pat sienas paneļus.
MESSE FRANKFURT EXHIBITION GMBH PRESES FOTO

Tendenču prognozes, ko katru gadu piedāvā lielā “Ambiente” mese Frankfurtē Vācijā, ir pasaules mēroga pētījumu produkts, ar ko jau daudzus gadus nodarbojas stila birojs “bora.herke.palmisano”.

Šajā gadā stila eksperti izvirzījuši trīs galvenos tematiskos blokus – gaumīgu dzīvesvietu, priekpilnu atmosfēru un klusu apkārtni. Katrā no tiem atrodamas arī atsauces uz aktuālajām vadlīnijām – dabiskumu, ilgtspējību, materiālu pārstrādi un eksperimentiem. Šogad “Ambiente 2019” mesē ar jaunākajām mājokļa dizaina un dzīvesstila tendencēm iepazinās 136 tūkstoši apmeklētāju no 166 valstīm.

Pirmā tendence – gaumīga dzīvesvieta

Atslēgas vārdi šim interjera stilam – radošs, daudzveidīgs, ornamentiem un ziedu rakstiem bagāts.
MESSE FRANKFURT EXHIBITION GMBH PRESES FOTO

Pēc stila ekspertu domām, šogad gaumīgu dzīvesvietu raksturo nevainojama telpu apdare, bagātīgas, piesātinātas krāsas, jutekliski materiāli, tīras līnijas un ideālas proporcijas, kas rada relaksējošu noskaņu un eleganci.

Tiem, kas izvēlēsies šo tendences bloku, mājokļa iekārtošanā priekšroka jādod iemīļotām lietām, mēbelēm un interjera priekšmetiem ar interesantu dizainu, īpašu, neparastu izskatu, kam atbilstu šādi epiteti – izsmalcināts, elegants, niansēts, smalks, neparasts, juteklisks.

No materiāliem vislabāk piestāvēs koksne, āda, buklē (gan dzija, gan audums), samts, velūrs un porcelāns. Akcenti – krāsains stikls, pulētas virsmas, reljefi un 3D efekti.

Atslēgas vārdi šim interjera stilam – mājīgs, grezns, ideāls, vitāls, elegants.

Otrā tendence – priekpilna atmosfēra

Priekpilnu atmosfēru palīdz radīt košās krāsas un dažādo materiālu mikslis.
MESSE FRANKFURT EXHIBITION GMBH PRESES FOTO

Priekpilnu atmosfēru šajā sezonā palīdzēs radīt košas krāsas, dažādas materiālu kombinācijas un īpatnējs eksperimentēšanas šarms. Vienveidībai šeit nav nekādu iespēju. Lai radītu šai tendencei atbilstošu interjeru, lietas tiek sajauktas neparastos veidos un svinēta dažādība. Atmosfēra rotaļīga, brīva no ierastām normām, priekpilna, krāsaina, jautra, bezrūpīga, drosmīga, spontāna.

Modeļu maisījums, ko izmantot, ja savam mājoklim izvēlas šo tendenci, ir tikpat netradicionāls, cik dažādi materiāli: botāniskie motīvi, ģeometriskie raksti un lielizmēra skaitļi, vintage izdrukas, ilustratīvie gobelēni un novatoriski pārstrādāta plastmasa. Savienojumi ir atsvaidzinoši un pārsteidzoši.

Atslēgas vārdi šim interjera stilam – radošs, daudzveidīgs, netradicionāls, ornamentiem un ziedu rakstiem bagāts, ilustratīvs, dzīvespriecīgs.

Trešā tendence – klusa apkārtne

Klusas apkārtnes veidošanai eksperti piedāvā izmantot dabiskus, vienkāršus materiālus un noderīgus, funkcionālus produktus. Aktuālas mīkstas, neuzkrītošas krāsas, kas palīdz radīt vienkāršu, bet no stresa brīvu ikdienas mājas paradīzi.

Lai izveidotu šādu interjeru, galvenais uzsvars jāliek uz dabiskumu, diskrētumu, atturību. Dominē priekšmeti ar vienkāršām formām. Telpās valdošā noskaņa nomierinoša, pamatīga, meditatīva, atturīga.

Tomēr arī šajā tendences blokā vērojamas radošas izpausmes un eksperimenti, akcentējot tradicionālās rokdarbu metodes. Bagātīgi tiek izmantoti tekstilizstrādājumi – vilna, zīds, kaņepes, ar ko labi saskan koks, akmens, salmi, māls un keramika.

Atslēgas vārdi šim interjera stilam – vienkāršs, patiess, ilgtspējīgs, novatorisks, eksperimentāls, pārstrādāti materiāli, roku darbs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Kas tie tādi – ozolzīļu ķirbji? Kā kopjami un lietojami?
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sulīga, saldskāba ābolu-kanēļa plātsmaize ar kraukšķīgām drupačiņām…Bauda!
2 dienas
TS
TERĒZA SVEIKATE
Praktiski
Duļķainas, nedzidras acis dzīvniekam. Kā palīdzēt?
2 dienas

Lasītākie raksti

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Sievietes manā dzīvē”. Siguldas Opermūzikas svētku dibinātājs Dainis Kalns 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“RNP liftu lietā” aizdomas par sadārdzinātiem liftu remontiem un izkrāptiem miljoniem eiro
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ķibermanis ar Mikni atņem pasaules čempionāta bronzu vāciešiem
10 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Kādas bija medības padomju Latvijā 70. un 80. gados?
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Esam ar reformām nolādēti 4
10 stundas