Praktiski
Manas tiesības

Esmu parādā firmai. Vai man var atņemt vienīgo dzīvokli?0

Foto-Shutterstock

Esmu parādā kādai firmai. Rīgā pieder dzīvoklis, kurā esmu deklarējis dzīvesvietu, kā arī dažādās vietās Latvijā – zemes gabali. Diemžēl nav iespēju tos ātri pārdot, lai atdotu parādu. Vai zvērināts tiesu izpildītājs var vērst parāda piedziņu pret vienīgo dzīvokli? Vai tiesu izpildītāju var lūgt vērst piedziņu pret zemes gabaliem? Vai varu lūgt parāda piedzinēju parāda piedziņu atdot citam tiesu izpildītājam,kura darbības laukā atrodas citi man piederošie īpašumi tā, lai es nezaudētu dzīvokli? AIVARS Rīgā

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes vecākā juriste Elīna Avota paskaidro, ka saskaņā ar Civilprocesa likumu par katru tiesas spriedumu tiesa izsniedz vienu izpildu rakstu. Ja sprieduma izpilde izdarāma dažādās vietās, tad pēc piedzinēja lūguma tiesa izsniedz vairākus izpildu rakstus. Izsniedzot vairākus, katrā no tiem precīzi norāda izpildes vietu, kurā pēc šā izpildu raksta izpildāma parāda piedziņa.

Ja zvērinātam tiesu izpildītājam izsniegts izpildu raksts pēc parādnieka dzīvesvietas vai nekustamā īpašuma atrašanās vietas, tad viņam ir tiesības vērst parāda piedziņu uz parādniekam piederošo nekustamo īpašumu.

“Ja parādniekam ārpus Rīgas apgabaltiesas teritorijas atrodas citi nekustamie īpašumi, tad pēc parāda piedzinēja lūguma tiesa var izsniegt atsevišķu izpildu rakstu, kurā konkrēti norādīta izpildes vieta – pēc parādniekam piederošo nekustamo īpašumu atrašanās vietas,” piebilst juriste, “Rīgas apgabaltiesas teritorijā praktizējoši zvērināti tiesu izpildītāji var piedzīt parādu no parādnieka, ja parādnieka manta, dzīvesvieta vai darba vieta atrodas Rīgas apgabaltiesas teritorijā. Parādnieks var vienoties ar parāda piedzinēju par citiem noteikumiem, to skaitā par piedziņas vēršanu uz parādniekam vēlamo nekustamo īpašumu.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
12 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
13 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
14 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti
6 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības
7 stundas