Praktiski
Dārzs

Efeju stabi, puķu koks… Labas idejas katram dārzam0

Foto-Inita Šteinberga

Ar izdomu un iedvesmu paša radītais dārzā var būt vērtīgāks par dārgu pirkumu. Turklāt ne vienmēr viss jāizdomā pašam – kaut ko labu der arī nošpikot.

Divstāvu liepas

Divstāvu liepas. Liepas, jo īpaši cirptās, no stumbra apakšas dzen jaunas atvases. Parasti tās nogriež, taču var rīkoties citādi un tās cirpt, izveidojot dažādas formas. Rodas papildu efekts: vainagam – viena forma, pie zemes – cita.
Foto – Inita Šteinberga

Liepas, jo īpaši cirptās, no stumbra apakšas dzen jaunas atvases. Parasti tās nogriež, taču var rīkoties citādi un tās cirpt, izveidojot dažādas formas. Rodas papildu efekts: vainagam – viena forma, pie zemes – cita.

Efeju stabi

Efeju stabi. Efektīgi izskatās ar efejām apaudzēti stabi. To karkass – ar akmeņiem pildīts metāla siets, kurā ievietots puķu pods ar efeju. Augs vislabāk jūtas ēkas ziemeļu pusē, paēnā. Ir labs papildinājums vasaras puķu košumam. Ziemā efejas glabā pagrabā.
Foto – Inita Šteinberga

Efektīgi izskatās ar efejām apaudzēti stabi. To karkass – ar akmeņiem pildīts metāla siets, kurā ievietots puķu pods ar efeju. Augs vislabāk jūtas ēkas ziemeļu pusē, paēnā. Ir labs papildinājums vasaras puķu košumam. Ziemā efejas glabā pagrabā.

Karaliskās kliņģerītes

Karaliskās kliņģerītes. Efektīgu dobi var izveidot, sējot dažādu augumu un toņu kliņģerītes. Labi un lēti! Turklāt raženās kliņģerītes neļaus izspraukties nevienai nezālei. Ziediņus var savākt vērtīgām zāļu tējām. Lai stādiņi būtu agrāk, tos der paaudzēt kastītēs. Saules zeltainajai dobei labas sabiedrotās ir samtenes. Kliņģerītes var stādīt arī dzīvžodziņā gar sakņu dārzu. Sēklas var vākt, taču nevar paredzēt, kāda izskata kliņģerītes no tām izaugs nākamgad.
Foto – Inita Šteinberga

Efektīgu dobi var izveidot, sējot dažādu augumu un toņu kliņģerītes. Labi un lēti! Turklāt raženās kliņģerītes neļaus izspraukties nevienai nezālei. Ziediņus var savākt vērtīgām zāļu tējām. Lai stādiņi būtu agrāk, tos der paaudzēt kastītēs. Saules zeltainajai dobei labas sabiedrotās ir samtenes. Kliņģerītes var stādīt arī dzīvžodziņā gar sakņu dārzu. Sēklas var vākt, taču nevar paredzēt, kāda izskata kliņģerītes no tām izaugs nākamgad.

Puķu koks

Puķu koks. Nokaltis koks var būt gan puķu podu balsts, gan vieta, kur piestiprināt putnu būrus. Ja šādu koku vēlas citā, nevis augšanas vietā, tas sevišķi pamatīgi jānostiprina, jo puķes podos ir ļoti smagas.
Foto – Inita Šteinberga

Nokaltis koks var būt gan puķu podu balsts, gan vieta, kur piestiprināt putnu būrus. Ja šādu koku vēlas citā, nevis augšanas vietā, tas sevišķi pamatīgi jānostiprina, jo puķes podos ir ļoti smagas.

Akmens biedrs

Akmens biedrs. Skujeņiem labi dzīvesbiedri ir akmeņi. Vairāki kopā izskatās sevišķi skaisti. Akmens skujkoku it kā izceļ apkārtējā zaļumā. Maziem stādiņiem rada aizvēju. Daži dārznieki pat spriež, ka abi kopā jūtas sevišķi labi, jo akmens uzkrāto siltumu atdod skujenītim, zem tā saknītēm ir siltāk. Turklāt vīrišķās kārtas suņi savas vēstules atstāj uz mūžīgā akmens, nevis uz kociņa.
Foto – Inita Šteinberga

Skujeņiem labi dzīvesbiedri ir akmeņi. Vairāki kopā izskatās sevišķi skaisti. Akmens skujkoku it kā izceļ apkārtējā zaļumā. Maziem stādiņiem rada aizvēju. Daži dārznieki pat spriež, ka abi kopā jūtas sevišķi labi, jo akmens uzkrāto siltumu atdod skujenītim, zem tā saknītēm ir siltāk. Turklāt vīrišķās kārtas suņi savas vēstules atstāj uz mūžīgā akmens, nevis uz kociņa.

Zaļa viltība

Zaļa viltība. Vietās, kur neizdodas iekopt mauriņu, jāmeklē cits risinājums. Laba ideja – ieklāt mākslīgo zālīti. Tā nopērkama dārzkopības preču veikalos un vietās, kur pārdod mākslīgās puķes. Pa gabalu zālīte izskatās gluži kā īsta. To var ieklāt arī atpūtas vietā.
Foto – Inita Šteinberga

Vietās, kur neizdodas iekopt mauriņu, jāmeklē cits risinājums. Laba ideja – ieklāt mākslīgo zālīti. Tā nopērkama dārzkopības preču veikalos un vietās, kur pārdod mākslīgās puķes. Pa gabalu zālīte izskatās gluži kā īsta. To var ieklāt arī atpūtas vietā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
12 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
13 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolēni eksāmenus nevar kārtot stikla būrī… Vai notiks centralizētie eksāmeni?
12 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
4 stundas
LE
LETA
Sports
LOK vēršas Valsts policijā par nesankcionēta tenisa turnīra rīkošanu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
2 stundas