Praktiski
Mājas

Diožu gaisma! Kā noder LED spuldzītes0


Ražotāji piedāvā paklājus ar tajos iestrādātām LED gaismām.
Ražotāji piedāvā paklājus ar tajos iestrādātām LED gaismām.
IKEA publicitātes foto

Lai gan LED pēdējos gados piedzīvo patiešām triumfālu attīstību un lietojumu dažādos gaismas ķermeņos, profesionāļu vidū šīs lampas joprojām pierasts uzskatīt par vienu no labākajiem risinājumiem tieši dekoratīvajam apgaismojumam.

 

Kāpēc LED?

Tā kā šo lampu spriegums ir no 1,5 līdz 12 V, tās nesakarst un tāpēc tās iespējams izmantot praktiski visur, nebaidoties no īssavienojumiem vai uzliesmojumiem. Ļoti plašs LED pielietojums iespējams arī āra apstākļos. Savukārt transformators, kas nodrošina šādu strāvas stiprumu, jāizvieto, ņemot vērā visus parastos elektroinstalācijas drošības noteikumus.

Otrs pluss – ja diožu apgaismojuma instalācija izveidota pareizi, tās kalpos ļoti ilgu laiku. Ražotāji šīm spuldzēm garantē līdz pat 100 000 stundu vai aptuveni 11 gadus ilgu darba mūžu. Tas attiecināms gan uz vienkrāsainajām, gan krāsainajām diodēm. Turklāt tās ir arī ļoti ekonomiskas.

Papildu priekšrocība – apgaismojumam iespējami dažādi spektri un krāsas.

 

Parastajam apgaismojumam

Tagad atšķirībā no laika pirms gadiem desmit LED lampas tiek lietotas gandrīz visu veidu gaismas ķermeņos. Lampu ekonomiskās kalpošanas dēļ jaunās paaudzes griestu, sienas, galda un stāvlampas tiek piedāvātas tieši ar LED gaismekļiem, nemaz nerunājot par iebūvētajām gaismām. LED šobrīd komplektēti gan ar iekārtajām griestu lampām, lustrām, prožektorveida un trošu sistēmām, profila lampām, paneļiem, gan ar dažādu veidu iebūvējamiem profiliem un āra apgaismojuma gaismas ķermeņiem.

Tomēr jāņem vērā, ka LED spuldžu radītās gaismas stars ir ļoti koncentrēts, līdz ar to izgaismo salīdzinoši nelielu platību un rada spēcīgi izteiktas gaismas/ēnas robežas, kas ilgākā laika sprīdī nogurdina cilvēka acis un tādējādi kaitē redzei. Tāpēc speciālisti, kas domā ne tikai par dizainu un ekonomiju, bet arī par cilvēka veselību, uzskata, ka LED lampas kā pamatgaisma nav tas labākais risinājums darba virsmu apgaismošanai. Rakstāmgalda lampām labāk izvēlēties citu risinājumu. Pārējos gaismas ķermeņos LED turpina savu triumfa gājienu. Tikai, iegādājoties gaismas ķermeņus ar LED spuldzēm, vēlams pievērst uzmanību spuldžu spektram un izvēlēties silto spektru, kas ir patīkamāks un saudzīgāks acīm.

 

Dekoratīvajam apgaismojumam

Pateicoties diožu apgaismojumam, iespējams izgaismot arī skapju, plauktu un atvilktņu iekšpusi.

Dekoratīvajā apgaismojumā LED nav sāncenšu. LED gaismas tiek iebūvētas gan mēbeļu virsmās, gan sienu plaknēs – nišās, karnīzēs, kolonnās utt., gan grīdas plaknēs. Ražotāji piedāvā pat gatavas keramiskās flīzes ar tajās iestrādātām diodēm, pieejami arī paklāji ar LED gaismām utt.

Mēbeļu izgaismošanai, izmantojot speciālus profilus, diožu apgaismojumu var veidot gan uz virsmas, gan iedziļinot, gan speciāli piemērojot stikla virsmām utt. Pateicoties diožu apgaismojumam, arī skapju, plauktu un atvilktņu iekšpusi tagad iespējams izgaismot tā, ka apgaismojums automātiski ieslēdzas, tos atverot.

Saistītie raksti

Izmantojot LED lentes, interjeru iespējams mainīt līdz nepazīšanai – prasmīgi izvietojot šo apgaismojumu, telpu var vizuāli paplašināt, novērst tumšu stūru un nišu veidošanos, vizuāli nomaskēt sienu plaknes nelīdzenumus, nodrošināt drošu pārvietošanos naktī ar sienā vai grīdā iestrādātu nakts gaismu. Arī kāpņu pakāpienu izgaismošana ar LED lentēm vai tuneļiem ir ļoti funkcionāla un vienlaikus dekoratīva.

Tomēr, ja vēlas patiešām labu rezultātu, vislabāk pakonsultēties pie profesionāļiem, pretējā gadījumā, rīkojoties uz savu roku, iespējams efektu sabojāt un izveidot bezgaumīgu kiču, turklāt kaitējot arī redzei.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.