Praktiski
Sadzīve

Covid-19 izplatības laikā atkritumi jāšķiro un jāizmet īpaši atbildīgi. Padomi inficēšanās riska mazināšanai0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock

Pieaugot ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaitam Latvijā, kā arī, ņemot vērā to, ka vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju šobrīd ir jāievēro pašizolācija, vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa “Eco Baltia grupa” aicina iedzīvotājus, ievērot arī atbildību attiecībā uz saviem atkritumu izmešanas un šķirošanas paradumiem.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Īpaši svarīgi tas ir tiem iedzīvotājiem, kuriem ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19 un kuri atrodas karantīnā. Tāpat, ņemot vērā citu valstu praksi, uzņēmums aicina atbildīgās valsts institūcijas sagatavot valsts līmeņa rekomendācijas atkritumu apsaimniekošanai un šķirošanai.

“Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību turpinām darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem.

Nepārtrauktā režīmā strādā arī mūsu atkritumu šķirošanas un pārstrādes rūpnīcas. Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijas attīstībai un mūsu uzņēmumos ir ieviesti stingri prevencijas pasākumi, lai maksimāli izslēgtu riskus vīrusa izplatībai un pasargātu mūsu vairāk nekā 850 darbiniekus, kuriem esam pateicīgi par atbildīgu darbu un attieksmi arī šādos apstākļos.

Vienlaikus redzam, ka arī valstiskā līmenī nepieciešams noteikt skaidras vadlīnijas, kas jāievēro gan iedzīvotājiem, gan nozares uzņēmumiem un pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanā Covid-19 pandēmijas situācijā,” uzsver “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Citās Eiropas valstīs ir jau izstrādātās valsts rekomendācijas un vadlīnijas atkritumu apsaimniekošanā un šķirošanā ar mērķi maksimāli izslēgt visus inficēšanās iespējamos avotus.

Ieteikumi riska mazināšanai

Tostarp, tiek noteikti arī ierobežojumi attiecībā uz atkritumu šķirošanu. Balstoties uz citu valsti praksi un mūsu pieredzi, “Eco Baltia grupa” iedzīvotājiem šobrīd rekomendē:

• šķiroto atkritumu konteineros nekādā gadījumā neizmest papīra salvetes, dvieļus un kabatlakatiņus;

• ievērot prasības atkritumu šķirošanā un neizmest šajos konteineros sadzīves atkritumus;

• informēt savu atkritumu apsaimniekotāju par gadījumiem, ja konteineri piepildījušies pirms grafikā paredzētā izvešanas termiņa, lai var operatīvi plānot to tukšošanu;

• veselības aprūpes atkritumus (šļirces, medikamentus u.tml.) neizmest sadzīves atkritumos un uzglabāt atsevišķi stingri aizsietos maisos un nodot tuvākajā aptiekā vai veselības iestādē;

• nepieciešamības gadījumā sazināties ar savu atkritumu apsaimniekotāju par konteineru dezinfekciju;

• vienmēr pēc atkritumu izmešanas rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt roku dezinfekciju.

Iedzīvotājus, kuriem ir apstiprināta Covid-19 saslimšana un/vai kuri atrodas karantīnā, aicinām visus mājsaimniecībā radušos atkritumus, tajā skaitā visus šķirotos atkritumus, izmest sadzīves atkritumos stingri aizsietos divos plastmasas maisos.

Pirms atkritumu izmešanas kopīgajos konteineros, aicinām ievērot vismaz 24h pārtraukumu, uzglabājot tos savā dzīvesvietā stingri aizsietos maisos.

Saistītie raksti

Tāpat aicinām ar Covid-19 saslimušos iedzīvotājus pašiem nedoties uz kopīgajiem atkritumu konteineriem, bet vienoties ar kaimiņiem/paziņām, ka viņi no dzīvokļa ārdurvīm iznes šos atkritumus līdz kopīgajiem konteineriem.

Uzņēmums aicina visus stingri ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, būt atbildīgiem un saprotošiem pret sevi un līdzcilvēkiem, lai iespējami drīzākā laikā vīrusa izplatība Latvijā tiktu ierobežota, ļaujot atjaunot pilnvērtīgu darbu arī visiem Latvijas uzņēmumiem un iespējamās sekas uz ekonomiku būtu mazākas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Zādzību skaits no mājām, birojiem un veikaliem pieaugs. Praktiski padomi īpašuma drošībai
10 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Palīgā! Suns dārzā rok bedres. Kā to novērst?
11 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Dārza darbi šai nedēļai
12 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Premjers Kariņš: Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt par mēnesi 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Veselam
Pagājušā diennaktī Covid-19 nav izplatījusies jaunos novados: slimība skārusi 55 pašvaldības
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Infektologs Dumpis: Mēs nevaram atļauties riskēt, kā to dara Vācija un Zviedrija
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Koalīcija vienojas atbalstīt Covid-19 radītās krīzes skartos masu medijus
1 stunda
LE
LETA
Sports
LOK vēršas Valsts policijā par nesankcionēta tenisa turnīra rīkošanu
39 minūtes