Praktiski
Sadzīve

10 soļi virtuves ģenerāltīrīšanai0

Publicitātes foto

Situācijā, kad iedzīvotājiem jābūt atbildīgiem un jāpaliek mājās, AS „Dobeles dzirnavnieks” iesaka izmantot laiku lietderīgi un uzsākt virtuvē pavasara ģenerāltīrīšanu.

Grūtākais uzdevums tīrīšanas procesā bieži vien ir izprast, ar ko sākt un kā to paveikt visefektīvāk. Tāpēc darba soli kaut nedaudz atvieglos 10 padomu plāns, kas ļaus vieglāk orientēties tieši virtuves lielajā uzkopšanā.

1. Katrai lietai paredzēta sava vieta un uzglabāšanas ilgums

Pirmajā solī pārliecinieties, ka visi virtuves piederumi atrodas tiem paredzētajās vietās. Pārbaudiet trauku skapīšus, galda piederumu un sīklietu atvilktnes. Atšķirojiet priekšmetus, kuriem virtuvē nebūtu jāatrodas, un ievietojiet tos atsevišķā kastē.

Īpašu uzmanību pievērsiet skapīšiem un atvilktnēm, kurās glabājas saimniecības preces un pārtikas produkti – pārliecinieties par derīguma termiņiem. Visas iekšējās virsmas izslaukiet ar mitru lupatiņu.

2. Ziepjūdens pelde grūti nomazgājamiem priekšmetiem

Piepildiet izlietni ar siltu ziepjūdeni un iemērciet tajā priekšmetus, kurus nav iespējams tik viegli nomazgāt, piemēram, mikroviļņu krāsns paliktni, cepeškrāsns režģi, kēksu formas vai pannas.

3. Sagatavojiet tīrīšanai darba virsmas, plīti un cepeškrāsni

Izmantojiet universālo tīrīšanas līdzekli un izsmidziniet to uz darba virsmām, sienas flīzēm, plīts un cepeškrāsns. Ja traipi ir piekaltuši, tos ērti var notīrīt, virsmu samitrinot un uzberot dzeramo sodu. Kamēr līdzekļi iedarbojas, virzieties pie ceturtā soļa.

4. Iztīriet ledusskapi

Atbrīvojieties no produktiem, kuriem beidzies derīguma termiņš. Ja ledusskapī ir uzglabāšanas trauki, ievietojiet tos izlietnē, kas piepildīta ar ziepjūdeni.

Izmantojot mitru lupatiņu, ledusskapi sāciet tīrīt no augšējiem plauktiem – pakāpeniski pārbīdiet produktus un vizieties uz leju.

5. Notrauciet putekļus no augšējiem plauktiem

Notīriet uzkrājušos putekļus no augstākajām virsmām. Turpiniet ar mitro uzkopšanu – ar švammīti un siltu ziepjūdeni apstrādājiet skapīšu augšdaļu, sānus un stūrus, neaizmirstiet arī par ledusskapja augšdaļu. Kad tas izdarīts, ar mitru lupatiņu turpiniet tīrīt griestu lampas un gaismas slēdžus.

6. Pabeidziet tīrīt darba virsmas, plīti un cepeškrāsni

Kad universālais līdzeklis iedarbojies, ar švammīti noslaukiet virsmas. Nesatraucieties, ja putekļi un drupačas birst uz grīdas, jo tā tiks uzkopta pēdējā solī.

7. Apakšējo vertikālo virsmu tīrīšana

Izmantojiet vēl vienu siltā ziepjūdenī iemērktu lupatiņu, lai notīrītu ledusskapja, trauku mazgājamās mašīnas un cepeškrāsns durvis. Pievērsiet īpašu uzmanību rokturiem un malām. Notīriet arī apakšējo skapīšu durvis un atvilktnes.

8. Iztukšojiet izlietni

Iepriekš izlietnē iemērktos priekšmetus ievietojiet trauku mazgājamajā mašīnā vai nomazgājiet tos ar rokām. Iztukšojiet izlietni un iztīriet to ar vieglu abrazīvu līdzekli, piemēram, dzeramo sodu, vai kādu citu tam speciāli piemērotu līdzekli. Izskalojiet izlietni ar karstu ūdeni un ar lupatiņu rūpīgi noslaukiet krānu.

9. Iztīriet atkritumu tvertni

Pirms maisa nomaiņas izmazgājiet atkritumu tvertnes iekšpusi ar siltu ziepjūdeni.

10. Pēdējais solis – tīri logi un grīdas

Saistītie raksti

Notīriet virtuves logus no iekšpuses un ārpuses. Ar mitru lupatiņu notīriet arī logu rāmjus un palodzi. Izmantojiet slotu, izslaukot grīdu un virsmas zem skapīšiem.

Ja nepieciešams piekļūt grūti aizsniedzamām vietām, pārvietojiet skapīšus. Turpiniet ar mitro uzkopšanu. Sāciet ar virtuves vistālāko stūri un virzieties uz izeju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. 3 vislabākās auksto zupu receptes: gardas un neparastas
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Lai nebūtu jādzīvo blakus tīģerim: kā izvēlēties kaķi
3 dienas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Labākie kaimiņi – draugi augiem: atbaida kaitēkļus un sekmē aputekšņošanos
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Sausums posta Latviju. Svētdien izcēlušies vairāki jauni meža ugunsgrēki
4 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kad notiek cīņa par cilvēku prātiem, tāda lieta kā nacionālā identitāte, ir būtiski svarīga. Intervija ar Latvijas Vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti
Intervija 52 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Grozi, kā gribi, bet izrādei jānotiek šeit un tagad!” Saruna ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pulcēšanās ierobežojumi ietekmēs arī uzņemšanu augstskolās. Ar ko jārēķinās topošajiem studentiem
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām 1
4 stundas