Praktiski
Svētki

Ar minimāliem līdzekļiem radīt svētku sajūtu dārza ballītē. Idejas apkārtnes rotāšanai0

Foto no COACHDECOR

Kad vasara ir pašā plaukumā, pēc iespējas vairāk laika gribas pavadīt svaigā gaisā, arī uzņemot viesus. Šoreiz par to, kā piemājas dārzam piešķirt svētku noskaņu.

Latviešiem svētku reizēs pierasts klāt bagātīgu galdu, bez tā neiztikt. Tomēr laukā tas bieži vien sagādā papildu raizes – kur ņemt lielu galdu un pietiekami daudz krēslu, kas būtu stabili arī uz zāles seguma, kā pasargāt cienastu no vēja un noformēt āra telpu?
Izrādās, ka labu labo svinību vietu var ierīkot arī, neizmantojot tradicionālu galdu un krēslus, bet dārza dabisko vidi. Tādējādi iespējams izmantot vietu, kas dod labāku aizvēju vai paēnu.

Piemēram, galdu saklājam tieši uz zemes vai uz zema galda imitācijas, ko veido kopā sastumtas koka paletes, bet galdauta vietā izmantojam krāšņas segas vai pat paklāju. Savukārt sēdvietas ierīkojam uz krāsainiem krēslu paliktņiem, spilveniem, pufiem, granulu vai piepūšamiem maisiem. Šādam risinājumam piestāvēs krāsaini plastmasas trauki, baloni un rotājumi no papīra.

Tie, kas vēlas greznāku noskaņu, galda klājumam var izvēlēties vairākas koka paletes, ko pārklāj ar lina galdautiem, izveidojot pietiekami plašu, zemu galdu, bet apkārt tam noklāt lina dvieļus un papildināt ar vienādas krāsas spilveniem. Svinību vietu grezno ar galda un dārza svecēm, romantisku ziedu pušķiem, vainagiem un vītnēm, izmanto tradicionālos traukus un galda piederumus.

Viesus gaidot, mēs vēlamies iekārtot ne tikai maltītes vietu, bet radīt svētku sajūtu, jau dārzā ienākot. Šim nolūkam noderēs pavisam vienkāršas lietas – vītnes no ziediem un zariem, papīra dekori, lukturīši, dārza lampiņu virtenes, baloni. Nevajag aizmirst arī par dekoriem, ko izmantojam telpās, – ziedu kompozīcijām lielās vāzēs (tikai āra apstākļos jāpadomā par to stabilitāti – palīdz nelieli akmeņi, kas ievietoti vāzē), svecēm, krāsainām gaismām krēslas stundās. Var lietot arī netradicionālus priekšmetus, ko iekar koku zaros, piemēram, krāsainus lietussargus, košas apsveikuma kartītes, lakatiņus, bērnu rotaļlietas u. tml., kas atbilst ballītes tematikai vai ko, tieši otrādi, var izmantot, lai radītu svinēšanai tematisku piesitienu.

Idejas dārza ballītes dekorēšanai
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Paštaisīta karameļu – šokolādes granola tiem, kam apnikušas sviestmaizes un putra
12 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Ko pilsētnieki var mācīties no lauku ļaudīm
13 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Vai mājdzīvnieki var pārnēsāt Covid-19?
14 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām
3 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Karantīnā atrodas 17 Ogres slimnīcas darbinieki
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības
6 stundas