Praktiski
Rokdarbi

Apvilktās podziņas – interesants aizdares elements0

Foto: Anda Krauze

Darinot tērpus, sieviete vēlas, lai apģērbs izceltos un nebūtu tāds kā citām. Viena no niansēm, kas veido individualitāti, ir interesanti aizdares elementi.

Audumu pieskaņošana

Viens no variantiem, kā izcelt savu apģērbu, ir apvilktās podziņas. Galvenais ir pieskaņot izraudzītajai dzijai piemērota toņa audumu, ko iedot meistariem pogu apvilkšanai. Apvilkšanai der jebkāds audums un pat āda, tādēļ var izmantot gan smalkos mežģīņu un linu, gan biezos mēteļu audumus. Reizēm gadās tik interesants, ka rokdarbnieces vispirms apvelk podziņas un tām tad pieskaņo dziju iecerētajam adījumam. Iespējams kombinēt arī vairākus audumus, piemēram, mežģīnes rakstam par fonu ņem vienkrāsainu sintētiku. Lai rotājums būtu labāk pamanāms, izvēlas palielas pogas.

Dažreiz piemērotākais izrādās tieši uz auduma uzdrukātais raksts, kuru speciāli izgriež un pielāgo pogas virsmai. Greznumu allaž dod mežģīnes un samts.

Sagataves

Apvilkt var pat vismazākās pogu sagataves. Vienīgi ieteicams, lai tās būtu vieglas, piemēram, no plastmasas. Un tieši neliela izmēra pogas ļoti labi izceļ raupjos vilnas adījumus, piešķirot tiem perfektu izskatu.

Lielām pogām izmēri atļauj izvēlēties arī metāla korpusus. Sava nozīme ir arī konstrukcijai – cauri veramās vai ar kājiņu. Reizēm pogas ar kājiņu rada lieku svaru un tās cieši nepiegulst apģērbam. Jāpiebilst, ka pieredzējuši meistari spēj apvilkt jebkuru pogas sagatavi!

LA.lv