Praktiski
Manas tiesības

Kā droši izmantot publisko internetu jeb “Wi-Fi?0

Foto: Vchal/SHUTTERSTOCK

86% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka ir izmantojuši publiski pieejamu interneta pieslēgumu kafejnīcās, viesnīcās, bibliotēkās, parkos un citviet, liecina pēc Samsung Electronics Baltics pasūtījuma veiktā socioloģisko pētījumu kompānijas Norstat aptauja.

Ieteikumi drošai publisko tīklu izmantošanai ar viedtālruni

1. Kontrolēta pieslēgšanās un atslēgšanās. Viedtālruņa iestatījumos jāatslēdz uzdevums automātiski savienoties ar jebkuru tīklu, ko uztver jūsu tālrunis.

2. Datu plūsmas šifrēšana. Viens no efektīvākajiem drošības risinājumiem ir VPN (virtual private network), kas šifrē visus datus, kurus jūs sūtāt vai saņemat, izmantojot publisku interneta pieslēgumu.

3. Drošas interneta vietnes ar “s” burtu adresē. Katrai interneta lappusei pirms tās adreses ir redzams burtu savienojums http vai https. Adreses, kas sākas ar https (“s” burts nozīmē Security – drošība), šifrē šo datu plūsmu, tāpēc jūsu informācija ir daudz grūtāk pieejama ļaundariem.

4. Divu faktoru autentifikācija. Tā pieprasa divus dažādus veidus jūsu identitātes apliecināšanai. Visbiežāk šī metode izmanto informāciju, kuru jūs zināt (piemēram, lietotāja vārdu un paroli), un informāciju, kas jums būs pieejama ierobežotu laiku (piemēram, uz telefonu atsūtīts kods).

5. Laikus veikti atjauninājumi. Laikus veicot atjauninājumus, iespējams pasargāt ne tikai savu ierīci, bet arī parūpēties par pārējo iesaistīto drošību, jo vīrusi un nevēlamas programmas var apdraudēt arī viņus.

Saistītie raksti

6. Piesardzība nekad nav lieka. Pārdomājiet, vai tiešām publiskais pieslēgums ir īstais brīdis, lai veiktu maksājumus internetbankā, iepirktos internetā vai lietotu jebkuru citu vietni, kurā jāievada īpaši sargājami dati.

7. Tāpat pārliecinieties, ka jūsu ekrānu neredz nevēlamas personas, un pieskatiet savu viedierīci, lai tā nenonāktu garnadžu rokās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.