Praktiski
Mājas

Aizkaļķojies tvaika gludeklis. Vienkāršs veids, kā to pašam attīrīt0

Foto – Shutterstock

Lielai daļai mūsdienu tvaika gludekļu ir izveidota pašattīrīšanās vai atkaļķošanās sistēma, taču, to neizmantojot regulāri, gludekļa tvaika sprauslas tik un tā mēdz aizkaļķoties.

Ko vari iesākt?

Piepildi 1/3 gludekļa ūdens rezervuāru ar ūdens etiķa šķīdumu (attiecībā 1:1). Ieslēdz gludekli vidēja karstuma režīmā ar ieslēgtu tvaika režīmu un ļauj šķīdumam tvaicēties apmēram 5-10 minūtes, kamēr viss etiķūdens iztvaiko. Esi piesardzīgs nenoplaucējies ar tvaiku un procesa laikā atver logu.

Tad piepildi ūdens tvertni ar tīru ūdeni un atkal ieslēdz gludekli, lai izskalotu sprauslas. Noslauki gludekļa pamatni un tvaika atveres ar papīra dvieli.

Pirms izmanto šo metodi, izlasi ražotāja norādījumus, jo ne visi iesaka lietot etiķi. Ja aizsērējušas tvaika atveres uz gludekļa pamatnes, izmanto etiķa šķīdumā izmērcētu kokvilnas lupatiņu.

Lai novērst kaļķainu nogulšņu uzkrāšanos gludeklī, vienmēr izlej lieko ūdeni no gludekļa ūdens tvertnes, kad esi pabeidzis gludināšanu.

Pazīmes, kas liecina, ka tavs gludeklis sauc pēc tīrīšanas?

Gludeklis uz tavām svaigi mazgātajām drēbēm gludinot „uzklepo” nogulsnes?

Saistītie raksti

Uz gludekļa pamatnes ir izveidojies lipīgs slānis no nepiemērotu audumu gludināšanas pārāk lielā karstumā

Gludeklis slikti slīd

Gludeklis atstāj pēdas un traipus uz auduma

Pārliecinies, ka tīri savu gludekli tik bieži, cik to iesaka ražotājs. Ignorējot problēmu, tu riskē sabojāt gludināmo veļu.

LA.lv