Praktiski
Rokdarbi

Adventes rotājumi no mājās atrodamiem priekšmetiem0

Gaidot brīnumaino Adventes laiku, par tumsu ārā palīdzēs aizmirst pašu rokām darināti Adventes dekori un rotājumi, kas māju padarīs omulīgu, bet dienas – piepildītas ar radošu kopā būšanas prieku. Laiks visai ģimenei meistarot kopā!

Knaģi


Šim Adventes kalendāram nevajadzēs daudz laika un līdzekļu – jāizvēlas cieta pamatne (tas var būt kartons vai plāns finiera gabals), pie tās pielīmē veļas knaģus, bet virs knaģiem piestiprina gaidīšanas dienu skaitu.

Un tad pats galvenais – jāizdomā, vai pieknaģēsiet katrai dienai mazu dāvaniņu uzreiz vai darīsiet to pakāpeniski. Šāds rotājums mazajiem var palīdzēt apgūt arī skaitīšanu.

Koks


Ja jūs sen neesat bijuši pie jūras, tad šis var būt lielisks iemesls, lai ieelpotu svaigu gaisu un atrastu piemērotu koku, ko var izmantot par dāvanu pakaramo. Koku var piesiet vai citādi piestiprināt jebkurā piemērotā mājokļa vietā.
Katru dāvaniņu vēlams iesaiņot un piestiprināt uzreiz, tādējādi trenējot bērnu pacietību, katrā gaidīšanas dienā ļaujot atvērt tikai vienu.

Trauciņi


Var izvēlēties jebkurus piemērotus trauciņus, tās var būt arī stikla burciņas. Skaisti salokām zaļu salveti, un mazas eglītes ir gatavas! Katru eglīti var sanumurēt. Dāvaniņu var no rīta novietot blakus eglītei.

Eglīšu rotājumi


Šādi noformēts rotājums ir vairāk piemērots pieaugušajiem. Katrā no bumbiņām var ievietot kādu apņemšanos, novēlējumu sev vai citiem un censties to ievērot šajā laikā.

Kāpēc gan caurspīdīgajā bumbiņā nepaslēpt kādus spēka vārdus, kas ļauj pamazām mainīt to, no kā gribam atbrīvoties, pietuvojoties vēlamajam.

Tukša burciņa

Saistītie raksti


Šis variants būs piemērots nerunīgajiem pusaudžiem, kuri diez vai atzinīgi novērtēs tradicionālos rotājumus.

Stilīgi noformētajā burkā var ielikt burvju uzdevumus, kas sasmīdinās jūsu tīni (arī asprātīgā veidā uzrakstītus mājas pienākumus), vai apslēpt kādu balvu (piemēram, ziņu, ka šodien ir laimēta noteikta naudas summa vai iespēja pasūtīt mīļāko ēdienu).

Ļausim katrai dienai Adventes laikā sākties ar prieku un smaidu!

LA.lv