Praktiski
Mājas mīluļi

7 žesti, ar kuriem suns izrāda saimniekam mīlestību0

Foto: Freepik

Astes luncināšana un „laimes deja”, ar kuru suns jūs sveicina, kad ierodaties mājās – ir grūti kļūdīties, tulkojot šo ķermeņa valodu. Bet daži suņa žesti, ko iespējams, līdz šim nesaistījāt ar prieka un mīlestības izpausmēm, patiesībā ir smalkas (un pat neapzinātas) pieķeršanās pazīmes un var tikt tulkoti, kā mīlestības apliecinājums suņa valodā.

1. Uzrautas uzacis

Pētījumos atklāts, ka tad, kad suņi satiekas ar kādu laiku neredzētajiem saimniekiem, viņi paceļ uzacis (it īpaši kreiso). Saskarsmē ar svešiniekiem, šāda sejas izteiksme novērota ļoti reti. Tas liecina, ka uzrautas uzacis ir pieķeršanās izpausme.

2. Žāvāšanās

Jūs esat dzirdējuši, ka žāvāšanās ir lipīga? Cilvēkiem šī instinktīvā reakcija korelē ar empātijas spējām. Un tieši tā pat ir arī suņiem.

Suņi visbiežāk žāvājās līdzi saviem „žāvājošajiem” īpašniekiem nevis svešinieku. Tas liecina par emocionālu saikni.

3. Atspiešanās pret saimnieku

Viņš vienmēr ir jums pie kājām un cenšas pat pret jums atspiesties. Eksperti turpina diskutēt par to, vai šāda uzvedība ir simpātiju un mīlestības izrādīšana, vai tomēr suņa vēlme norādīt uz savu dominanci attiecībā ar saimnieku.

Tomēr ir dažas pazīmes, kas atklāj atšķirību: Ja skaidri, redzams, ka suns šādi rīkojoties, neprasa, lai viņu samīļo vai ar viņu paspēlējas, vai arī necenšas jūs aizsargāt no kādas personas, tad visticamāk, tā ir vienkārša solidaritātes pazīme, ko varētu salīdzināt ar apskāvienu.

4. Noliekšanās

Ja suns, skatoties jums acīs, izliecas, krūtis nolaižot pie zemes, bet pakaļkājas atstājot augšā, saprotiet, ka šādi viņš jūs draudzīgi aicina spēlēties.

Suņi tāpat kā cilvēki ir sabiedriskas būtnes, un viņiem patīk spēlēties ar sava bara locekļiem. Ja suns aicina jūs uz rotaļu, tātad mīl un ciena jūs, jo uzskata par savējo.

5. (Zema) astes luncināšana

Astes luncināšana ir laimīga suņa klasiska uzvedība, vai ne? Taču tā ir tikai puse taisnības. Suns vicina asti, lai izteiktu dažādas emocijas, tostarp laimi, bet arī bailes, spriedzi vai pat agresiju. Kad jūsu suns būs patiesi laimīgs, viņš luncinot asti, to turēs brīvi un tuvāk zemei.

6. Acu kontakts

Pētnieki atklājuši, ka ilgstoša acu kontakta laikā starp suni un viņa saimnieku, abiem paaugstinās oksitocīna jeb tā saucamā mīlestības hormona līmenis.

Saistītie raksti

Papildiniet to ar brīvu ķermeņa valodu, runāšanos un suņa samīļošanu, un tādā veidā stiprināsiet saikni starp jums un jūsu suni.

7. “Smaidīšana”

Jūs taču zināt to dumjo smīniņu, kas stiepjas no auss līdz ausij. Bet kā izskatās īsts suņa smaids? Iztēlojieties: izslietas ausis, maigi mirdzošas acis, atslābināta un nedaudz pavērta mute. Suns no galvas līdz kājām izskatās atvieglots. Visi šie ir signāli liecina, ka viņš ir pilnīgi laimīgs!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Aicina neuzķerties uz elektrības taupīšanas “brīnumierīču” reklāmām
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Kauleņkokiem patīk vējā
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Mutē kūstoši šokolādes kēksiņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 5 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
15 stundas