Praktiski
Mājas

7 būtiski iemesli, kāpēc nedzīvot studijas tipa mājoklī1

Publicitātes foto

Mūsdienās ir ļoti moderni dzīvot studijas tipa dzīvoklī, kur apvienotas dažādas telpas, visbiežāk – virtuve ar dzīvojamo istabu. Daudzi pārbūvē savus dzīvokļus “hruščovkās” un citās sen celtās mājās, izgāžot sienas starp telpām, savukārt citi iegādājas jau gatavus mājokļus bez starpsienām.

Taču, lai arī cik moderna un vilinoša varētu šķist ideja par šāda tipa dzīvokli, der izvērtēt arī trūkumus dzīvošanai tādā.

1. Ēdiena smarža un tauku nosēdumi

Viena no biežākajām studijas tipa dzīvokļu īpašnieku sūdzībām ir ēdiena smarža, kas gatavošanas laikā izplatās pa visu dzīvokli un saglabājas vēl ilgi pēc tam. Otrkārt, telpās uz virsmām, mēbelēm un grīdas, nosēžas tauki, kas kopā ar tvaikiem izplatās gatavošanas laikā.

Gan smakas, gan tauku nosēdumi iesūcas dīvāna, palagos un aizkaros un miteklis ar laiku var sākt nepatīkami ost. Daļēji atrisināt problēmu var ar jaudīgu tvaika nosūcēju, taču jārēķinās, ka tas rada lielu troksni, turklāt, neatrisina, bet tikai uzlabo situāciju.

2. Privātuma trūkums

Nav sienu, nav privātuma, ja vien tu nedzīvo viens pats. Runājot par ikdienas dzīvi atklāta tipa mājoklī, jābūt gatavam piedalīties visos sadzīves procesos, jo visi dzirdēs kā tu mazgā traukus, sūc grīdas vai skatoties futbolu.

3. Klimata kontrole

Rūpīgi jāizvērtē nianses, kas saistītas arī ar šāda dzīvokļa apsildīšanu un dzesēšanu. Jābūt gatavam uz to, ka rēķini par elektrību un siltumu var būt nedaudz lielāki nekā standarta dzīvoklī ar tādu pašu platību. Lai piesildītu vai atdzesētu lielāku telpu, vajadzīgas jaudīgākas sistēmas, vairāk laika un enerģijas.

Parastā dzīvoklī temperatūru var regulēt pa telpām, piemēram, siltāku uzturēt to istabu vai telpu, kurā tiek pavadīts vairāk laika. Dzīvoklī bez starpsienām jāsilda vai jādzesē visa lielā platība.

4. Kārtība

Jāveltī arī daudz pūļu un laika tīrīšanai un kārtības uzturēšanai, jo ja standarta miteklī nekārtīgu istabu vēl var izdoties pasargāt no pēkšņi ieradušos ciemiņu acīm, tad studijas tipa mājoklī bardaks istabā nozīmē vispārēju bardaku.

5. Mantu glabāšana

Saistītie raksti

Studijas tipa dzīvoklī ir maz sienu – attiecīgi mazāk vietas skapjiem un plauktiņiem. Tāpēc var rasties problēma – kur uzglabāt visas sadzīvē nepieciešamās mantas.

6.Trokšņi un kņada

Arī trokšņa līmenis ir daudz augstāks nekā dzīvoklī, kur telpas atdalītas starpsienām.

7. Bērni – visur

Ja jums ir mazs/-i bērns/-i, jārēķinās, ka durvju trūkums studijas tipa miteklī mazulim/-ļiem nebūs šķēršļu nemanot piekļūt bīstamām vietām un lietām – sadzīves ķīmijai, gāzes plītij u.tml. Otrkārt, šādā mājoklī varētu būt grūti atrast telpu tuvībai. Bērns vienmēr būs klātesošs un būs lietas kursā par visām pieaugušo lietām.

LA.lv