Praktiski
Mājas

4 padomi šoferiem – kā ietaupīt un dzīvot “zaļāk”0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto no Pixabay.com

Videi draudzīgs un ilgtspējīgs dzīvesveids arvien vairāk nostiprina pozīcijas, kļūstot par daudzu Latvijas iedzīvotāju ikdienu.

Atbalstot atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi, degvielas tirgotājs “Virši” piedāvā četrus vienkāršus soļus, lai jau šodien sāktu iedzīvināt “zaļās domāšanas” principus autovadītāju ikdienā. Turklāt, jaunu paradumu ieviešana nav tikai dabai, bet arī naudas makam draudzīgs risinājums.

1. Atteikties no auto logu šķidruma plastmasas kannām

Atbalstot zero waste jeb bezatkritumu pieeju, ikviens autovadītājs var izvēlēties uzpildīt izlejamo auto logu šķidrumu ar pistoli pa tiešo tvertnē, tādējādi iegādājoties nepieciešamo daudzumu un izvairoties no pustukšām kanniņām auto bagāžniekā.

Uzņēmuma “Virši” veiktais aprēķins liecina, ka gada laikā aptuveni 19 tūkstoši plastmasas kanniņu pēc šķidruma uzpildīšanas nonāk atkritumos.

Mūsdienās, ņemot vērā strauju transporta tirgus attīstību, varam tikai iedomāties, cik tūkstoši plastmasas kannu nonākušās atkritumos.

2. Rūpēties, lai sava dzērienu krūze līdzņemšanai vienmēr būtu pa rokai

Mēs visi zinām, ka savas krūzes izmantošana dzērienu līdzņemšanai ir videi draudzīgāka, taču aktīvā dienas ritmā par to bieži vien tiek aizmirsts, un rokās nonāk kārtējā vienreizlietojamā krūzīte ar plastmasas vāciņu.

Lai novērstu šādu situāciju, jāparūpējas, lai sava krūze mašīnā vienmēr būtu pa rokai.

Baudīt rīta kafiju no šādas krūzes būs vēl patīkamāk, zinot, ka tā ir nevis no plastmasas, bet izgatavota no atjaunojamiem dabas resursiem, piemēram, bambusa, kas ir visātrāk augošais augs uz planētas un dienas laikā var izaugt līdz pat 60 cm.

Domājot par atkritumu samazināšanu, mašīnas cimdu nodalījumā var atvēlēt vietu arī ceļojumu galda piederumu komplektam, kas var noderēt ceļā un palīdzēs izvairīties gan no liekiem plastmasas atkritumiem, gan arī tēriņiem vienreizējo piederumu iegādei.

3. Audumu somu nevar būt pa daudz

Lai varētu pilnībā atteikties no plastmasas iepirkumu maisiņu lietošanas, audumu somai vienmēr jābūt pa rokai. Kam gan negadās vienīgo auduma pirkumu somu aizmirst mājās?

Lai būtu drošam, ka preces vienmēr būs kur nolikt, noderīgi glabāt vairākus auduma maisiņus mašīnā – pa vienam, piemēram, bagāžniekā, salonā un mašīnas durvīs.

4. Pārdomāt savu braukšanas stilu

Automašīna pati par sevi nav videi draudzīgs pārvietošanas veids, taču, pieturoties pie ecodriving jeb ekobraukšanas principiem, ikviens var mazināt izmešu daudzumu un nodarīto kaitējumu videi.

Turklāt, eko nozīmē arī ekonomiski, jo šādā veidā tiek taupīta arī degviela un līdzekļi tās iegādei.

Saistītie raksti

Ekobraukšanas pamatprincipi ir ļoti vienkārši – jāizvairas no pēkšņas paātrināšanās un straujas bremzēšanas, jāseko, lai dzinējs darbotos ar zemiem apgriezieniem un savlaicīgi tas jāpārslēdz uz augstāku pārnesumu.

Regulāri,vismaz reizi pāris nedēļās, jāpārbauda spiediens riepās, prātīgi jāizmanto gaisa kondicionieris un jāzslēdz dzinējs, apstājoties ilgāk par vienu minūti.

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Aizkari no betona, palagi, kas izstrādā C vitamīnu, dīvāni, kas tumsā spīd: Gudrie audumi ienāk interjerā!
12 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Kāpēc regulāri tiek izsists automātiskais drošinātājs?
13 stundas
MP
Maija Pastare
Praktiski
Vai var pieprasīt garāku bērna kopšanas atvaļinājumu, ja bērnam nav vietas bērnudārzā?
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 15 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Daugaviņš turpina gūto vārtu sēriju, bet “Spartak” zaudē
52 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lavrovs un Šoigu saglabā amatus jaunajā Krievijas valdībā
1 stunda